Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-11-24 Sosnowiec - wyprawa do Egzotarium - część 4
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15900
od września 2006

2018.03.06 06:13 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Spacerujemy teraz po części bardziej tropikalnej, znaczy się na lewo od wejścia. Na początku Ruelia berevifolia.Docieramy do końca. Tutaj zakręca Tetrastigma voinierianum. W doniczce wisi Platycerium.A teraz będzie długa sesja zdjęciowa ze strelicją królewską - Strelitzia reginae.

I jeszcze spore zbliżenia kwiatu.Teraz nie wiem na co spojrzałem.Dalej idzie trywialny Ficus lyrata.Jest też palma sabalowa - Sabal minor. Z niej są produkowane leki na męskie problemy.Wpadamy teraz na chwilę pomiędzy akwaria. Oto arowana srebrna.

Oto glonojad.Oto gurami olbrzymi.

Oto brzanka rekinia.Wracamy do świata roślin. Oto mirt - Myrtus communis.Oto Dracena reflexa.Oto Dracena marginata.Oto fuksja.

Jesteśmy ponownie w części suchej. Oto Mammilaria klissingianaOto Euphorbia x lomii.

Zerkamy w głąb zakątka z bardzo niebezpiecznymi sukulentami.Następnie zerkam na łan aloesu - Aloe arborescens.Ponownie przyglądam się echmei wstęgowatej - Aechmea fasciata.Ponownie przyglądam się opuncji - Opuntia.Teraz będzie trywialny grubosz - Crassula arborescens. Wyglądał kwitnąco.

I na zakończenie tego odcinka pomarańcza - Citrus sinensis. Drzewko trafiło tutaj z Toskanii.PS. To miała być część 3 ale niechcący zrobiła się z niej część 4. Planowana część 4 stanie się częścią 3 i wszystko się wyrówna. W filmach też tak bywa, że początek nagrywa się na końcu.

(wypowiedź edytowana przez piotr_grzegorzek 06.marca.2018)
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji