Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-07-10 Jaworzno Siłownia - część 2
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15967
od września 2006

2018.03.29 07:32 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W drugim odcinku poruszamy się po szczytowej partii wschodniego cypla byłego osadnika. Jest tam zielona gęstwina. W drzewostanie dominuje klon jesionolistny - Acer negundo. Duży pień na pierwszym planie to czeremcha amerykańska - Padus serotina.Poza tym sporo tutaj karagany syberyjskiej - Caragana arborescens.

Z roślinności zielnej dominuje pokrzywa zwyczajna - Urtica dioica.Oto klon jesionolistny - Acer negundo.

Oto kolejne skupisko roślinności zielnej z pokrzywą zwyczajną - Urtica dioica w roli głównej.Poza tym była tutaj nawłoć późna Solidago gigantea.Bliżej krawędzi, ku której zmierzam natrafiam na czeremchę amerykańską - Padus serotina.

Oto chaszcze na skraju osadnika. Musiałem przez nie przejść.Widać już gigantyczną chłodnię kominową. Ma ona nieco ponad 180 metrów wysokości.A teraz coś obcego naszej florze ale bardzo sympatycznego po prostu śnieguliczka biała - Symphoricarpos albus.Przyszłość jaworznickiej energetyki widać znacznie lepiej.A teraz będzie długa sesja zdjęciowa z rudbekią dwubarwną - Rudbeckia bicolor oraz elektrownią. Schodzę na parking przy ulicy na on czas Dąbrowszczaków.Tu parkują budowniczowie tego giganta.I jeszcze jeden kwiat.A teraz parking i budowany blok w całej okazałości.Oto ostatnia rudbekia dwubarwna - Rudbeckia bicolor. Roślina to zapewne pozostałość po ogródkach przydomowych z osiedla, które wyburzono pod tę budowę.Jestem już na dole. Tutaj na przymiotnie białym - Erigeron annuus uchwyciłem muchówkę z rodzaju Cylindromya. To było moje drugie spotkanie z tym owadem.

A na zakończenie proponuję spojrzeć odgórnie na wrotycz pospolity - Tanacetum vulgare.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji