Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-10-23 Chrzanów - dwa dni po pożegnaniu jesionu
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#16051
od września 2006

2018.04.24 11:51 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Oto nasz ogród przy domu Urbańczyka. Żółta plama pośrodku to oczar chiński - Hamamelis mollis.Teraz zerkam na miejsce po jesionie wyniosłym - Fraxinus excelsior. Krzew z pierwszego planu to parocja perska - Parrotia persica.Mur naszej posesji ozdabia winobluszcz japoński - Parthenocissus tricuspidata.Teraz przyglądam się pniakowi. Wygląda na to, że to drzewo było siewką około 1938 roku, przez pierwsze trzy lata słoje się nie odkładają, dlatego w chwili śmierci miało co najmniej 80 lat.Na tym zakończyłem i udałem się do parku. Tutaj na wysokości skrzyżowania ulicy Słowackiego oraz Sokoła stoi jesion wyniosły - Fraxinus excelsior, którego stan także nie napawa optymizmem.A teraz wnętrze parku i pierwszy opad liści.

Tak w tych warunkach wyglądała jodła koreańska - Abies koreana rosnąca w sąsiedztwie fontanny.

Oto kolejna część parku ze świeżo opadłymi liśćmi.Zerkam teraz w koronę kasztanowca zwyczajnego - Aesculus hippocastanum.A to już dość pokręcona czeremcha amerykańska - Padus serotina rosnąca w sąsiedztwie naszego muzeum.

Teraz zerkamy na buk zwyczajny w odmianie zwisającej - Fagus sylvatica "Pendula". Na prawo rośnie jodła pospolita - Abies alba.Oto kolejna migawka z parku z ciem pospolitym - Taxus baccata w roli głównej.Za zakończenie proponuję sesję zdjęciową z kupkówka pospolita - Dactylis glomerata w roli głównej. Jest blisko, coraz bliżej.

Drugim gatunkiem, któremu poświęciłem więcej czasu jest komosa biała - Chenopodium album w formie o całobrzegich blaszkach liściowych i czerwono żebrowanych łodygach.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji