Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-07-15 Kierunek Oświęcim - część 5
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#16093
od września 2006

2018.05.04 16:59 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Ponieważ zdjęcia ładują się dość długo, te które mam z obecnego aparatu osłabiłem je nieco. 100% zamieniłem na 90%. Liczę na to, że jakość nie ucierpi.
Idziemy w dalszym ciągu po wale nad Sołą. Na lewo znajduje się Łęg Błonia.Na skraju drzewostanu widać wierzbę białą - Salix alba.Na prawo widać zabudowę Oświęcimia.Ponownie zerkamy na las. Teraz w drzewostanie dominuje robinia akacjowa - Robinia pseudoacacia. Towarzyszy jej klon jesionolistny - Acer negundo.

I tak osiągnęliśmy ulicę Cicha, skręcamy w kierunku zamku piastowskiego.Po prawej stronie drogi była krowa.

Nad Sołą, po prawej stronie drogi dominuje wierzba biała - Salix alba.

Z kolej po lewej stronie drogi najbardziej w oczy rzuca się wierzba krucha - Salix fragilis.Do miasta weszliśmy w rejonie ulicy Kościelna. Tutaj w donicach posadzono uczep - Bidens Campfire Fire Wheel. Taka odmiana znajduje się w ofercie miejscowego Plantpolu. Jest to coś na bazie Bidens ferulifolia.Następnie przyjrzeliśmy się budowanemu hotelowi. Już wyszedł ponad ulicę Jarosława Dąbrowskiego.A potem była przerwa na kawę, ciastko i osuszenie się. Po tym wszystkim ruszyliśmy na miasto. Oto charakterystyczny mural na roku ulic Klasztorna i Władysława Jagiełły.Potem zajrzeliśmy do kościoła, Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych.

Towarzyszy mu Zespół Szkół Zawodowych.Przed kościołem rośnie surmia lub jak kto woli katalpa żółtokwiatowa - Catalpa ovata. Uczyniłem ją bohaterką długiej sesji zdjęciowej.

Idziemy dalej. Oto budynek Urzędu Miasta.Oto Urząd Stanu Cywilnego.Oto restauracja Portobello.Oto podwórko i klatka schodowa w jednym z budynków po prawej stronie ulicy Władysława Jagiełły. Oddalamy się od centrum.

Idziemy dalej. Jest trochę lepiej.Osiągamy ulicę Parkowa.Idziemy jeszcze dalej. Teraz gdzieś zza płotu wystaje morwa biała - Morus alba.Przy skrzyżowaniu ulicy Władysława Jagiełły z ulicą Poprzeczna znajduje się remontowany budynek, prawdopodobnie dworek albo willa podmiejska.Teraz skręcamy w ulicę Poprzeczna.I tak docieramy do obszaru zadrzewionego biegnącego wzdłuż prawego brzegu Soły.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji