Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-07-15 Kierunek Oświęcim - część 6
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#16094
od września 2006

2018.05.04 18:17 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Weszliśmy do części parkowej. Na początku oglądamy okazałą wierzbę białą - Salix alba.Potem przekraczamy Młynówkę.Przemykamy przez luźny drzewostan.Wyszliśmy nad Sołę.Kierujemy się ku kładce.

Zerkamy pod prąd. Nad rzeka biegnie droga 44.Kierujemy się ku kładce.

Nad rzeką zauważamy miętę długolistną - Mentha longifolia.Jest tam jeszcze krwawnica pospolita - Lythrum salicaria.Pod filarem kładki tworzy się wysepka.W dalszym biegu, na północ od kładki w drzewostanie dominuje wierzba biała - Salix alba.Na środku rzeki, niedaleko zatopionego konaru odpoczywały ptaki.Wchodzimy na kładkę.Z góry zerkamy na północ. Nie widać zamku piastowskiego.

Schodząc przyglądamy się wierzbie białej - Salix alba.Weszliśmy do łęgu.

Przyglądamy się łopianowi większemu - Arctium lappa.Przyspieszamy.Zbliżamy się do ulicy Kręta. Biało-czerwona bariera rządzi.Dalej idziemy odcinkiem ulicy Polna.Osiągamy skrzyżowanie z ulicą Obozowa.Skręcamy w prawo. Mijamy skrzyżowanie z ulicą Szarych Szeregów.Nieco dalej dokumentuję piękne róże.Kolejny odcinek to ulica Dworcowa.

W tej okolicy trafiła się szaroporka podpalana - Bjerkandera adusta. Grzyb rozwija się na klonie zwyczajnym - Acer platanoides "Globosa'.

Teraz mijam odnowiony dom przy skrzyżowaniu ulic Dworcowa i Cynkowa.Potem mam dom przy skrzyżowaniu ulic Dworcowa i Bolesława Prusa. Remont wciąż trwa.A to już dworzec kolejowy, przeznaczony do wyburzenia. W dniu 23 kwietnia 2018 roku jeszcze stał.My poszliśmy na przystanek autobusowy. Ocienia go Tomasz, okazały platan klonolistny - Platanus x acerifolia, pomnik przyrody.Na przystanku można było jeszcze przeczytać coś takiego, ale nie była to oferta w rozumieniu prawa handlowego.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji