Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-12-21 Chrzanów - w drodze do i od Morskiego Oka
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#16209
od września 2006

2018.05.28 12:55 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tego dnia po raz kolejny udałem się do zalanego kamieniołomu aby odnotować stopień jego zatopienia. Wynik wizyty będzie przedmiotem odrębnego wątku. Teraz jestem przy alei Henryka poniżej jej skrzyżowania z ulicą Sienną i powoli ruszam na południe.Było bardzo pochmurno i dlatego silnie przycięte drzewa wyglądały niesamowicie.

Na wielu drzewach widać liczne porosty.Oto kolejna lipa potraktowana niezgodnie z jej przyrodzonymi właściwościami. Po prostu usunięto wszystkie pędy odroślowe.

A to już mur ogrodzenia byłej Starej Huty. Na szczycie rośnie dereń biały - Cornus alba. Na dereniu wyrasta jemioła - Viscum album.

W szczytowej partii muru znalazłem kamień z krzemionką.Oto fragment ogrodów działkowych przy ulicy Stara Huta.Zbliżam się do skrzyżowania z ulicą Zbożowa. To okolica słupów widocznych na lewo od drogi.Jestem już przy ulicy Zbożowa. Osiągam zagajnik na terenie byłej piaskowni miejskiej.Teren jest ogrodzony. Pojawiają się stosowne ostrzeżenia.Zerkam teraz w kierunku wzgórza Krzywda, zwanego także Winna Góra.Ponownie przyglądam się piaskowni. Śmieci zniknęły.

Widać to wyraźnie z nasypu linii kolejowej.

A potem załatwiłem, co musiałem w Morskim Oku. Następnie ulicą Fabryczna powróciłem do miasta. Oto klasyczny widok w stylu między dawnymi a nowymi czasy.Dalej idzie drzewostan pomiędzy ulicami Fabryczna i Borowcowa. Tutaj rządzi klon jesionolistny - Acer negundo.Oto zadrzewienie pomiędzy cmentarzem żydowskim a doliną Chechła.

Tak tego dnia wyglądał cmentarz z okresu I Wojny Światowej. Na wizualizacjach sprzed kilku lat widać, że nie tak to miało wyglądać na okoliczność setnej rocznicy tych wydarzeń.Spoglądam jeszcze w dolinę Chechła.Podchodzę pod mur cmentarza.Zerkam w górę ogrodzenia.Spoglądam na cmentarz od strony bramy.

A potem bardzo szybko powróciłem do muzeum.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji