Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Pezicula corylina & Cryptosporiopsis coryli
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2019 « starsze wątki (do 12 grudnia 2018) «

#14084
od maja 2009

2018.12.12 08:35 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Mirosław Gryc (mirek63)
Już dawniej zauważyłem, że Pezicula lubi występować razem z anamorfą więc tym razem baczniej przyglądałem się leszczynom bo to na nich występują dość rzadkie gatunki z tego rodzaju. Sprzyjała ku temu deszczowa pogoda bo to takie maleństwa, że jak podeschnią to nawet lupa nie pomaga.

Krótki wypad do miejsca gdzie zazwyczaj widziałem te grzybki i tak jak spodziewałem się na którejś z kolei leszczynie bez problemu zauważyłem owocniki Pezicula. Po dokładniejszym przyjrzeniu się znalazła się też anamorfa.
Dokładnie jeszcze nie mikroskopowałem ale taki zestaw raczej przemawia za tym gatunkiem. Tak szczerze to nie "grzeje" mnie ten rodzaj, zbyt trudny jak dla mnie ale skoro znalazłem to wrzucam na forum, może innym przyda się w poszukiwaniach?

Zdjęcie makro oraz mikro anamorfy:« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2019 « starsze wątki (do 12 grudnia 2018) «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji