Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
modyfikacja układu strony
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia «
i

#3176
od kwietnia 2001

2020.02.23 15:18 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Marek Snowarski (marek)
Wprowadzam modyfikację układu wyglądu strony forum. Ponad połowa użytkowników czyta i czasem pisze na forum z ekranu smartfona.

Celem zmiany jest umożliwienie wygodnego używania forum na wąskich ekranach (smartfony) - uzyskane jest to przez zmianę formatu na tzw. responsywny tj. strona "inteligentnie" adaptuje się do szerokości ekranu.

Na ekranie komputera, w szerokim oknie przeglądarki strony powinny +- wyglądać jak do tej pory.
Są jednak i wtedy pewne zmiany:
1. Nieco zmieniona kolorystyka.
2. Czcionki nieco większe, podobnie i elementy klikalne.
3. Z NOWYCH pożytecznych rzeczy: a) pojawiły się przyciski "poprzedni" "następny" - ułatwiające przeglądanie tematu "w poprzek wątków", b) zdjęcia będą wyświetlane w nieco większym rozmiarze.

Uwaga:
1. Strony GREJ mają osobny szablon i zasadniczo pozostaje bez zmiany (choć nieco mogą zmienić się elementy w nagłówku i w formularzach edycji) wspólne dla całego formum.
2. W nowym formacie początkowo będą tylko nowe/zmieniane strony - całość forum zostanie wygenerowana w nowej postaci za jakiś czas - gdy upewnię się że wszystko gra i czegoś nie przeoczyłem (generowanie kompletu stron trwa bardzo długo i blokuje używanie forum).
3. Pewne elementy forum mogły niechcąco zostać "po staremu" - mogłem tego nie zauważyć i jeśli coś w związku z tym przeszkadza, to proszę pisać - poprawię.

Strona główna forum też będzie niebawem responsywna - pracuję nad tym. Ponieważ robi się to na żywca - może być dzisiaj chwilami "rozjechana".

(wypowiedź edytowana przez marek 23.lutego.2020)

#18067
od września 2006

2020.02.24 14:24 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Jak dla mnie chodzi dobrze.
i

#3208
od kwietnia 2001

2020.02.25 11:41 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Marek Snowarski (marek)
To już najpewniej ostatnia istotniejsza modyfikacja wyglądu stron forum - zielona kropa lub krecha przy nazwie wątku oznacza, że coś się działo w ostatnich 7 dniach (licząc od ostatniej regeneracji strony - ta następuje gdy coś się zmieni na stronie lub podstronach, wiem że to nieco pokrętne ale tak to forum działa, strony są zasadniczo statyczne, generowane tylko jak coś się zmienia).

Praktyczne znaczenie tego jest takie, że gdy ktoś zagląda co kilka-kilkanaście dni, to może szybciej ocenić gdzie dać nura.

Dodatkowo zielonym blokiem jest oznaczona data przy wątkach w których coś się zmieniało (znowu liczone to dość pokrętnie, tak jak wyżej opisałem) w okolicach ostatniej doby (dość precyzyjnie tak dla aktywnych działów).

Praktyczne znaczenie tego jest takie, że osoby szczególnie aktywne - zaglądające +- codziennie wygodniej mogą ocenić gdzie zaglądnąć.

(wypowiedź edytowana przez marek 25.lutego.2020)

#14714
od maja 2009

2020.02.25 15:07 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Mirosław Gryc (mirek63)
"Dodatkowo zielonym blokiem jest oznaczona data przy wątkach w których coś się zmieniało (znowu liczone to dość pokrętnie, tak jak wyżej opisałem) w okolicach ostatniej doby (dość precyzyjnie tak dla aktywnych działów).

Praktyczne znaczenie tego jest takie, że osoby szczególnie aktywne - zaglądające +- codziennie wygodniej mogą ocenić gdzie zaglądnąć"


Rzeczywiście fajna sprawa, szkoda tylko, że działa na poziomie strony głównej ... a dalej i tak trzeba szukać ... a tak na prawdę to właśnie tam szukanie aktualnych wpisów było najbardziej czasochłonne/niewygodne.

Na stronie głównej i tak wpisy sortowały się wg. najświeższego, najmniejszy problem ze znalezieniem nowych. W archiwalnych nie następuje sortowanie więc i tak trzeba przeglądać całą stronę bo w sumie nawet jak widzimy, że ktoś się tam wpisał to jednak i tak nie wiemy czy dokonano tam jednego, czy też kilku wpisów? Dlatego aby nic nie pominąć zmuszeni w takiej sytuacji jesteśmy przewinąć dokładnie całą listę.
Ja się już do tego przyzwyczaiłem i wcale nie narzekam ale jakby taka możliwość istniała to wtedy faktycznie byłoby to ułatwienie.
i

#3211
od kwietnia 2001

2020.02.25 16:01 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Marek Snowarski (marek)
Te zielone bloki się rozpowszechnią _na każdym poziomie_ z czasem. Więc będzue tak jak i na głównej.

Ale ... tadam!!!
Od zawsze były i są dostępna strony: "ostatnia doba" i "ostatni tydzień" z precyzyjnym zestawieniem tego co w ostatnich 24h lub 7d pojawiło się na forum.
Dodatkowo w edycji konta jest opcja zawężenia wyników jedynie do działów wskazanych jako "ulubione".
Radzę z tego korzystać.

Te zapoznane przyciski są na dole strony. Może wyróżnię je innym kolorem?

#14715
od maja 2009

2020.02.25 16:20 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Mirosław Gryc (mirek63)
Marku, dla mnie forum znane jak własny dom i jest mi na nim bardzo wygodnie więc w sumie jeśli chodzi o mnie to nie potrzebuje żadnych udogodnień:)
Ale jeśli oznaczenia mają się rozpowszechnić również na inne strony to super! Będzie bardziej przejrzyście ... szczególnie miedzy innymi na tej stronie:
https://www.bio-forum.pl/messages/33/674.html

Aaaaaaaa, zapomniałbym dodać: podoba mi się ten układ, szacun! :)
i

#824
od kwietnia 2001

2020.02.26 11:13 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

ADMIN
Wygląda na to, że udało mi się tak ustawić konfigurację aby "wątki archiwalne" podlegały normalnym regułom sortowania - tzn. gdy coś w ich wnętrzu jest zmieniane (w dowolnym zagłębieniu "podwątków") - wątek i wszystkie jego nadrzędne skaczą na górę listy.
Ujemna strona tego ustawienia - to że nie można w archiwum liczyć na ustaloną kolejność wątków - będzie się zmieniać w zależności od tego który temat świeższy.

#3261
od czerwca 2014

Trochę nie do końca na temat. Marku, gdyby tak jeszcze udało się "wydobyć na światło dzienne" stąd - to - bio-forum byłoby takie, że mucha nie siada. :-)

#3214
od kwietnia 2001

2020.02.26 23:35 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Marek Snowarski (marek)
Zrobiobne, poprawiłem. Może chcesz uprawnienia moderatora? Mógłbyś przenosić wątki w każdą stronę.

#3262
od czerwca 2014

Poproszę, jeśli można. Obiecuję nie nadużywać uprawnień.
i

#3246
od kwietnia 2001

2020.03.07 09:47 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Marek Snowarski (marek)
To w zasadzie wszystko już zrobione. Łącznie z GRej w nowym formacie. Poprawiłem obsługę "linków zwrotnych" z rekordów GRej do grzyby.pl i ze wzmiankowanych w rekordach GRej wątków do rekordów. Powinno śmigać.
Wygenerowałem wszystkie strony działu "Jaki to grzyb" w nowym formacie.
Jeśli coś będzie jeszcze zmieniane, to raczej pozostały kosmetyczne modyfikacje.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji