Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Goździeniec przydymiony - nowe stanowisko ?
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia «

#1
od maja 2021

Chciałam się podzielić znaleziskiem. W 2017, 2018 i 2020 roku w tym samym miejscu w Górach Izerskich obserwowałam owocniki tego grzyba. Na moje niefachowe oko wygląda mi to na goździeńca przydymionego. Jeśli to to, może warto go dopisać do mapki występowania, bo jak widzę są znane tylko 2 stanowiska. Załączam zdjęcia i chętnie dokładnie wskaże gdzie je znalazłam.
G

#2
od maja 2021

Znajdowałam je we wrześniu w mchu nad rzeką.

#3
od maja 2021

Rzeka- potok górski, podłoże pod mchem piaszczyste, wokół las świerkowy, borówki czarne i borówki brusznice. Z grzybów rosną tam borowik szlachetny, borowik ceglastopory, muchomor czerwony.

#9166
od września 2005

Całkiem możliwe, że to on.
Natomiast zgłoszenia w GREJ rządzą się dość sztywnymi prawami - w wypadku gatunków niechronionych wymagane jest przesłanie do kustosza bazy zasuszonych okazów w celu sprawdzenia oznaczenia i udokumentowania stanowiska.
W związku z tym w wypadku stanowisk z rezerwatów i parków narodowych przyjmowane są tylko gatunki, które można oznaczyć "pewnie" na podstawie zdjęć (chyba że zgłaszający ma stosowne zezwolenia i pobierze owocniki do zasuszenia).

#4
od maja 2021

To stanowisko jest nad Izerą w górach Izerskich niedaleko schroniska Orle, poza rezerwatem, więc mogę na jesieni upolować okazy i przesłać, jak będę wiedzieć jak i na jaki adres :) Bardzo pięknie wygląda taki łan .... jak stado Hatifnatów z Muminków :)
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji