bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
Helvella leucomelaena
« »
Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2023 « starsze wątki (do 2023.04.02) «

#24
od listopada 2020

12.03.2023
MIEJSCE-Otwock i okolice
Spacer po sosnowych lasach w okolicach zamieszkania przyniósł kilkanascie stanowisk rozrzuconych w promieniu kilkunastu kilometrów.Owocników nie liczyłem ale było ich na pewno ponad 200. Zgłaszac do Greja,czy najpierw wysłac do Błażeja w celu potwierdzenia?Mam wiele stanowisk róznych gatunków ale nigdy ich nie zgłaszałem,chciałbym to naprawic.Jak daleko przyjmujemy wystepowanie owocników by stwierdzic ze to nowe stanowisko?Ja przyjąłem ze to 5 km w linii prostej,dlatego uznaje trzy stanowiska-Otwock,Celestynów,Józefów.Przepraszam jesli pytania o Greja nie powinny byc w tym wątku.CelestynówCelestynówCelestynówJózefówJózefówJózefówJózefówOtwockOtwockOtwockOtwock
i

#13181
od października 2007


cytat:

Mam wiele stanowisk róznych gatunków ale nigdy ich nie zgłaszałem,chciałbym to naprawic.Zatem warto zapoznać się z regulaminem GREJ-a :)

>>> https://www.grzyby.pl/pelna/regulamin-GREJ.htm


cytat:

Jak daleko przyjmujemy wystepowanie owocników by stwierdzic ze to nowe stanowisko?
"12. Wprowadza się ograniczenie liczby stanowisk każdego taksonu do pięciu zgłoszeń z każdego kwadratu ATPOL 10 × 10 km. Skorowidz rejestru GREJ wg kwadratów ATPOL znajduje się tutaj. Zgłoszenia w obrębie jednego ATPOL-u nie mogą pochodzić z jednego stanowiska. Za stanowisko przyjmujemy np. jeden oddział leśny, jedną aleję przydrożną, park, torfowisko itp. W sytuacjach wątpliwych prosimy o kontakt z kustoszem. Jeśli gatunek występuje w okolicy na licznych stanowiskach warto to odnotować w uwagach w formularzu zgłoszenia. W sytuacjach wątpliwych prosimy o kontakt z kustoszem."
« »
Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2023 « starsze wątki (do 2023.04.02) «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji