Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Pieczarka?
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2009 « Archiwum 2009 wrzesień «

#634
od maja 2009

2009.09.16 21:24 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Mirosław Gryc (mirek63)
Lasek modrzewiowo-sosnowy z bogatym poszyciem i na dróżce w takim lesie właśnie one. Dwie pieczarki, starsza już zniszczona, młodsza tak jak widać, obie wyrastały z jednego miejsca. Zapach przyjemny, niezbyt intensywny ale dobrze wyczuwalny, tak jakby grzybowy ale nieco inny. Miąższ po przekrojeniu barwy nie zmienił. Trochę podobna do pieczarki okazałej ale to raczej nie ona. Brak tego przyjemnego zapachu oraz inne łuski na kapeluszu.
Co o niej sądzicie?

Przepraszam za jakość zdjęć,-późny wieczór!

#719
od grudnia 2005

A robiłeś foto blaszek? Bo zwłaszcza łuski na kapeluszu łudząco przypominają mi czubajeczkę ostrołuskową - Lepiota aspera :-)

#635
od maja 2009

2009.09.17 11:10 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Mirosław Gryc (mirek63)
Foto blaszek nie robiłem a teraz jest już podeschnięta więc raczej już nie będę robić(jak widzisz kapelusz był zamknięty).
Blaszki oczywiście białe, co mnie właśnie zdziwiło. Wysyp robiłem na białej kartce i go nie widać. Albo był biały albo mi się nie udał bo owocnik młody. Tak podejrzewałem.
Teraz jest wszystko chyba jasne, bo po obejrzeniu materiału o cz. ostrołuskowej dochodzę do wniosku że, to właśnie ona.
Serdeczne dzięki za rozpoznanie:-)))
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2009 « Archiwum 2009 wrzesień «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji