Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Białe , bez pierścienia w szczerym polu
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2009 « Archiwum 2009 wrzesień «

#1
od września 2009

2009.09.20 16:05 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Monika Jakubska (monika_j)
Występują masowo , wyrastają w zaoranych bruzdach . Młode owocniki stożkowate , starsze płaskie z czubkiem . Koloru kremowego , blaszki cienkie najpierw różowawe , później nieznacznie ciemnieją . Brak pierścienia i śladu po nim . U nasady trzonu niewielkie zgrubienie . Kapelusz pokryty suchą skórką odbijającą światło -owocniki "świecą " z daleka .Wysyp cynamonowy .
Jest ich mnóstwo i zapewne są bardzo pospolite , więc głupio mi pytać , ale mimo to - co to za grzyb i czy jest jadalny ?
g1z.jpg
i

#1660
od października 2007

2009.09.20 16:31 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Jacek Nowicki (gonzo)
Gdybyś delikatniej wyjmowała owocniki z podłoża zauważyła byś delikatną pochwę u nasady trzonu.Jest to bowiem pochwiak okazały .Trochę nie pasuje mi tutaj kolor wysypu jaki podałaś,powinien być bardziej różowawy.

#2
od września 2009

2009.09.20 17:05 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Monika Jakubska (monika_j)
Dziękuję za szybką odpowiedź , rzeczywiście znalazłam szczątki pochwy u nasady i na czubku młodego owocnika . Wysyp jest naprawdę koloru cynamonu , może i trochę różowawy , czy rudawy ale raczej ciemny chociaż nie tak , jak u pieczarki .
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam .
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2009 « Archiwum 2009 wrzesień «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji