Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Coprinus logopus czy cinereus
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Kąciki tematyczne « Coprinus s.l. (Coprinus, Coprinopsis, Coprinellus, Parasola) « starsze wątki (do 27 grudnia 2011) «
i

#12
od sierpnia 2009

Czy na podstawie zdjęć, możliwe jest odróżnienie? Rósł na ziemi, na działce przy domu,w miejscu zacienionym. Zbychowo pow. Wejherowo

#225
od września 2005

Na podstawie zdjęć - nie. Siedliskowo bardziej pasuje C. lagopus. Ale osłona taka słabo włókienkowata - można prosić zbliżenie, nie są to przypadkiem granulki??
i

#955
od września 2006

Ja niedawno miałem podobny dylemat i zobacz co się okazało:
https://www.bio-forum.pl/messages/33/276903.html
i

#14
od sierpnia 2009

Dzięki za odpowiedż. Mam jeszcze jedno zdjątko, ale nie załadowało się; jestem stosunkowo niedawno na forum, jeszcze uczę się. Pewnie to trzecie zdjęcie miało zbyt dużo kB, postaram się zmienić.
i

#15
od sierpnia 2009

Krzysztof Kołodziejczyk, z dobrodziejstw mikroskopu może będę mogła korzystać z uprzejmości Uniwersytetu Wrocławskiego, ale to przyszłość. Na razie dysponuję amatorską idioten-kamerą, stąd zdjęcia słabe.

#226
od września 2005

Jeśli masz suszka - z chęcia przyjme do zmikroskopowania.
i

#16
od sierpnia 2009

P.S. Mnie także najbardziej pasował Coprinus lagopus, ale wątpliwości nasunął mi dr Marek Halama, bardzo ostrożny do oznaczania grzybów na podstawie zdjęć - słusznie zresztą. Ja, jako amatorka, czasem wydaję wyroki co do gatunku, ale to bardzo trudna dziedzina biologii, nie można ferować wyników li tylko na podstawie zdjęć /w wielu przypadkach /.
Zaangażowałam się bardzo z moim mężem w portalu www.nagrzyby.pl , zanim Was poznałam. Ponoć są konkurencyjne. Trudno, co robić.
i

#17
od sierpnia 2009

nie mam eksykatu - wiatr zwiał zanim go zebrałam - wiatry w Zbychowie są sławne - jak ono samo: www.zbychowo.pl
i

#5591
od sierpnia 2002

2009.10.03 21:08 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Perz (pimpek)
>> Ponoć są konkurencyjne.

jeśli ktoś na siłę szuka konkurencji - znajdzie ją nawet pomiędzy naszym Administratorem a Markiem S. :D W/g mnie się doskonale uzupełniamy, widzę dużo różnic.
i

#18
od sierpnia 2009

jeśli ktoś na siłę szuka konkurencji - znajdzie ją nawet pomiędzy naszym Administratorem a Markiem S.

??? Dzieki Niemu , Jego cd i stronce, tutaj trafiłam, nie jestem zacietrzewiona, jeśli chodzi o "konkurencję" - zbyt dużo przeżyłam w swoim zyciu zawodowym, aby przejmować się takimi bzdetami - niezaspokojonymi ambicjami, które sama w sobie trawię, jako niegdyś obiecująca lichenolożka.
Teraz specjalistka d/s reklamy.
i

#5592
od sierpnia 2002

2009.10.03 22:01 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Perz (pimpek)
Ela, no tak. Może to tak wyglądać ;))))

Ja nie pisałem DO CIEBIE, to znaczy DO CIEBIE, ale nie O TOBIE ;) Nie sugerowałem, żeś TY zacietrzewiona, tylko "ktoś". Ktoś, kto tak twierdzi, ktoś, kto to ciągle powtarza, ktoś, kto tak postrzega itd.....

Pimpuś
i

#19
od sierpnia 2009

Ela, no tak. Może to tak wyglądać
Jej, ja to dobrze zrozumiałam, że nie piszesz przeciwko mnie ani komukolwiek.
Jesteśmy normalni przecie.
Twojego kajania się nie rozumiem / nie masz powodów /, ale przyjmuję z kobiecą radoscią. Może zbyt odbiegamy od tematu grzybowego, Admin nas ochrzani?
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Kąciki tematyczne « Coprinus s.l. (Coprinus, Coprinopsis, Coprinellus, Parasola) « starsze wątki (do 27 grudnia 2011) «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji