Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Meripilus giganteus
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2009 « Archiwum 2009 październik «
GREJ157380
i

#1809
od października 2007

2009.10.25 21:22 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Jacek Nowicki (gonzo)
Sądzę,że to on,ale ponieważ nie miałem okazji go "pomacać" (powód będzie widać na zdjęciach) prosił bym bardziej opatrzonych z tym gatunkiem o zweryfikowanie mojego typu.Z góry dziekuję za odpowiedzi.

1
2
3
4
5

#2297
od lipca 2005

2009.10.25 21:39 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Grazyna Domian
Ja też myślę, że to może być on. Widać, że owocniki są już nieco podstarzałe - w tym stanie zazwyczaj bardzo nieprzyjemnie pachną (żeby nie powiedzieć śmierdzą;) - powinieneś to czuć nawet zza płotu;)

#2007
od października 2007

2009.10.25 22:29 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Paula Probucka (mykola)
Dotąd nie widziałam owocników M. giganteus bez gospodarza. Ba, nie ma nawet śladu po nim! Ale te rude rosną w okółku, czyli być może obrastają ex-korzeń. A metodą dedukcji pośrodku onegdaj był-żył pień. Ale po drzewie nie ma ani śladu, więc generalnie - to niemożliwe, jeśli drzewo nie jest entem albo się nie teleportowało!
W kontekście wielkości i liczebności owocników widok jest niezwykły, aż trudno uwierzyć. Chyba, że podczas wycinki drzewa zastosowano cudowną metodę "było drzewo? wydawało Ci się, nigdy go tutaj nie było" (bez karczowania), którą w praktyce mogłam w ubiegłym roku zaobserwować w sezonie jesień/wiosna w Parku Kasprowicza. Cud techniki. I wcale nie mówię, że zły cud, bo super, jedynie cel determinuje zło/dobro jego zastosowania.
Podsumowując: M. giganteus na trawniku albo polu golfowym może stać się widokiem pospolitym. Podobnie jak inne nadrzewne-lokatorzy starych drzew, usuwanych tą nową metodą.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2009 « Archiwum 2009 październik «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji