Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Aspergillus niger
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2006 « Archiwum 2006 Maj «

#2
od maja 2006

informacje, jakiekolwiek, wszystko co wiecie o tym grzybku, dzięki za pomoc
i

#228
od sierpnia 2005

Zajrzyj na www.google.pl. Nie będę się powtarzała. Wystarczyłoby trochę inwencji własnej i nie musiałabyś pisać tych trzech wątków.
Miłego dnia

#1
od maja 2006

2006.05.24 22:00 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Ola Szymanska (dziambulwa)
dobra, ale jeśli chodzi o jakies konkretniejsze wątki to jest problem na google. gdyby nie sprawiło Ci to trudności to wrzuć jakiś ciekawe linki do tych grzybków:) to chyba nie jest taki straszny problem...

#749
od sierpnia 2005

2006.05.25 00:40 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Marek Kruskal (anamorf)
kilka stron ze zdjeciami :
www.biojen.com/images/aspergillus.jpg
http://schimmel-schimmelpilze.de/download-1/aspergillus-niger-1.jpg
http://res2.agr.ca/winnipeg/storage/images/hi-res/mould/aspe06-h.jpg
http://byebyemold.com/mold_images/images/aspergillus/aspergillus_c.jpg
http://www.wbdg.org/images/airdecon_4.jpg
-----------------------------------------------------
aspergillus niger grzyba Tieghem, jako endobiont, żyje w wszystkich płynach ciała i tkankach organizmu. Pierwotna, nie - chorobotwórcza forma Niger Asprgillus ma wpływ na regulację metabolizmu wapnia i cyklu kwasku cytrynowego.
Postępujący do przodu jego rozwój w edobionts, wytwarza toksynę cytrynian i powoduje inklinacje górnych dróg oddechowych m.in.: choroby oskrzeli, Arthrosis / Arthritis stawów, określonych form reumatyzmu, migren, chorób tarczycy, zesztywniające zapalenia kręgosłupa i stawów, odgrywa istotną rolę w chorobie gruźlicy i innych chorobach całego organizmu łącznie z nowotworem złośliwym.

-------------------------------------------------
http://e-medica.pl/Izopatia/izopatia.html
===================================================
Aspergillus - kropidlaki

Bardzo powszechna na kulturach zbożowych i agarowych, oraz przy sporządzaniu kompostu. Znajdywana prawie na każdym organicznym substracie. Aspergillus preferuje neutralne lub odrobinę zasadowe pH. Kontaminant ten często występuje w środowisku, w którym do przechowywania kompostu wykorzystuje się drewniane tacki i półki. Gatunki różnią się kolorem, od żółtego poprzez zieleń do czerni. Najczęściej gatunki Aspergillus są zielonkawe i podobne do Penicillium. Aspergillus niger, jak wskazuje nazwa, jest czarny; Aspergillus flavus jest żółty; Aspergillus clavatus jest niebiesko zielony; Aspergillus fumigatus jest szaro zielony; i Aspergillus veriscolor wykazuje urozmaicone ubarwienie (zielonkawe, różowawe, żółtawe). Pleśni te, jak wiele innych, zmieniają kolor i wygląd w zależności od medium na którym występują. Kilka gatunków jest termofilicznych. Niektóre gatunki Aspergillus są toksyczne. Aspergillus flavus, żółty do żółtawo zielonego, produkuje śmiertelne aflatoksyny. A. flavus atakuje nasiona bawełny, orzechy ziemne i inne bogate w olej nasiona przechowywane w gorących, wilgotnych warunkach. Z odkrytych do tej pory, biologicznie produkowanych toksyn, aflatoksyny są najbardziej zasobne w hepatokarcynogeny. Toksyczność tych gatunków była w dużej mierze nieznana, aż w 1960 roku w Wielkiej Brytanii z powodu tajemniczej epidemii zdechło 100.000 indyków. Jako że A. flavus rośnie praktycznie na każdym rodzaju zbóż, jest poważnym problemem wśród producentów grzybni. Podstawowym obowiązkiem kierowników i pracowników farm grzybowych jest ostrożne obchodzenie się z wszelkiego rodzaju pleśniami, w szczególności dotyczy to gatunków Aspergillus.
Aspergillus fumigatus i Aspergillus niger dwa termotolerujące mezofile, w skoncentrowanych ilościach są patogenem również dla człowieka. Wywołują przypadłość o nazwie aspergilioza (aspergilliosis) lub "choroba płuc pracowników farm grzybowych". Najczęstszym źródłem Aspergillus fumigatus jest zużyty kompost.



------------------------------------
https://hyperreal.info/node/2920
===================================
http://raypath.pl/ekologia.htm
=========================================
i

#229
od sierpnia 2005

Oj Marku, Marku... rozbestwiasz studentów. Kiedyś mówiło się, że student musi wiedzieć wszystko, a profesor musiał wiedzieć, gdzie szukać. Dziś podobno wiedza nie jest aż taka ważna. Trzeba tylko umieć szukać, jak widać nie zawsze i to się udaje.
Nie sztuką jest skopoiować co napisałeś i zanieść jako gotową pracę. Moim zdaniem zamiast podpierania tego typu praktyk (tzn czekanie na gotowce) należałoby uczniów/studentów jakoś zmobilizować do pracy. Z mojej strony staram się wskazywać kierunek działania i zachęcić do korzystania z posiadancyh szarych komórek :)
i

#230
od sierpnia 2005

A tak gwoli ścisłości: http://www.aspergillus.man.ac.uk/indexhome.htm?languages/index.php~main
Oto link, na którym jest mnóóóóóóstwo informacji o tym grzybie. Cała strona poświęcona jest tylko tego rodzaju grzybom. Wystarczy wybrać język polski na górze strony, choć jako studentki nie powinnyście mieć problemu z angielskim. Przepraszam adminów i subskrybentów za rozwadnianie wątku.

(wiadomość edytowana przez cherryzoltodzioba 25.maja.2006)

#3
od maja 2006

2006.05.25 15:33 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Ola Szymanska (dziambulwa)
bardzo, bardzo wilekie dzięki za wiadomości:)
Droga Pani Joanno. rzeczywiście postarała sie Pani pokazać nam właściwy sposób zdobywania informacji... posłała nas Pani na google... Gratuluje wyjątkowych zdolności pedagogicznych, mam nadzieje że Pani talent się nie marnuje w realu (:P), tzn w rzeczywistości. Mam nadzieje że ta durna dyskusja skonczy się w tym momencie bo prosiłyśmy jedynie o pomoc:/ a chyba właśnie to między innymi robią ludzie na forum.
Pozdrowienia i również miłego dnia:)

#5
od maja 2006

na początek wielkie dzięki Panu Markowi za pomoc, po drugie: Olu nie unoś się po co te nerwy, a po trzecie Pani Joanno chyba o to chodzi żeby ułatwiać sobie życie po to wymyślili internet, ale skoro zwróciłyśmy się o pomoc to znaczy że naprawde jej potrzebowałyśmy, po za tym szukanie wiadomości o tych grzybach i tak zajęło nam dużo czasu,a prosze mi uwierzyć że my mamy co robić i mogłyśmy spożytkować go w zupełnie inny sposób
jeszcze raz wielkie dzięki Panie Marku
i

#231
od sierpnia 2005

Jeśli chodzi o ułatwianie sobie życia to jak najbardziej. Nie przychylam się jednak do tego, żeby ktoś, kto w przyszłości chce być lekarzem, farmaceutą lub pracownikiem naukowym "jechał na gotowcach". Przeraża mnie myśl, że ktoś taki w przyszłości będzie kogoś np. leczył.
W każdym bądź razie każdy powinien zarówno posiadać jakąś wiedzę w swojej dziedzinie, jak i wiedzieć, gdzie jej szukać. Poczytajcie sobie te dwa wątki, do których linki zamieszczam poniżej.

https://www.bio-forum.pl/messages/2/5927.html

https://www.bio-forum.pl/messages/2/3910.html

Oto właśnie mi chodzi i jak zauważycie nie jestem odosobniona od poglądu, że każdy najpierw powinien wykazać się inwencją własną zanim zaprzęgnie do tego sztab ludzi.

#6
od maja 2006

niogo do niczego nie zaprzęgałyśmy, z tego co mi wiadomo to forum nie zobowiązuje do wypowiedzi na każdy temat, więc niech osoby nie mające ochoty udzielić nam pomocy niech się nie udzielają
mam nadzieje że wyraziłam się jasno
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2006 « Archiwum 2006 Maj «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji