Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Amanita ceciliae
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2010 « Archiwum 2010 wrzesień «
i

#370
od października 2006

2010.09.07 19:35 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Anna Hreczka
Chcę rozwiać wątpliwości jednej osoby i potwierdzić, że to gatunek jak w tytule wątku. Z pewnością nie rósł pod dębami (ani jednego tam nie było). Wyrósł przy śródleśnej drodze, w lesie jodłowym, z domieszką buka, leszczyny, nawet resztki brzozy się trafiły. Co o tym sądzicie?
Amanita ceciliae
Amanita ceciliae
i

#524
od stycznia 2009

2010.09.07 19:55 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Andrzej Sas (andrzej528)
Nigdy go nie spotkałem na żywo, ale patrząc na występowanie wszystkich jego charakterystycznych cech w sposób niemal książkowy, jestem prawie pewny, że to on:)

#802
od grudnia 2005

Bardzo typowe, "atlasowe" owocniki Amanita ceciliae. Nie do pomylenia po pewnym "opatrzeniu". U mnie w "sezonie" występuje pospolicie, choć tylko w 2-3 krótkich rzutach. 2-3 oddalone od siebie pierścieniowate resztki osłony całkowitej u podstawy trzona z "morką", brak bulwki i właściwego pierścienia - trzon o tych wszystkich cechach wyglądu ma tylko ten gatunek. Kształt, wielkośc i barwa łatek (choć nie zawsze licznych) na kapeluszu z silnym "grzebieniem" dopełniają reszty :-)
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2010 « Archiwum 2010 wrzesień «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji