Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Tremella
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2006 « Archiwum 2006 wrzesień «
i

#1535
od kwietnia 2004

Pierwszy raz spotkałem w takiej barwie trzęsaka.
Przyglądam się, bo aż nie chce mi się wierzyć, że tak może być intensywny. Podobnie intensywnie kolorowy jest Tremella fuciformis.
Teraz troszkę żałuję, że nie pobrałem kawałka owocnika.
1

#180
od września 2005

2006.09.14 21:25 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Robert Puciata (puciu)
Mnie wygląda na Tremella mesenterica, w publikacjach są troche mniej intensywne barwy. Ja spotkałem pięknie pomarańczowego.
Doczytałem się że Tremella fuciformis w Europie spotkać można w szklarniach.
i

#506
od kwietnia 2006

2006.09.14 21:47 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Marek Zychla (konik)
Robert ma rację, a z tą intensywnością faktycznie różnie bywa. Parę razy udało mi się spotkać po parę gałęzi pełnych owocników tego gatunku i intensywność barwy była spora. Im mniejsze (a raczej młodsze) tym ciemniejsze. Może wyglądać, że jest spory, ale jeszcze podrośnie i wyblaknie pewnie.
i

#1537
od kwietnia 2004

Jestem też niemalże pewien (-% pokory), że to jest Tremella mesenterica, ale jest chwila pewnego zastanowienia, bo jednak jest coś w nim intrygujacego. Skoro jednak nie mam owocnika, to i nie ma sprawy.
Co do trzęsaka morszczynowatego, to pokazuje się ponoć i poza szklarniami. Ostatnie, letnie upalne pogody mogły temu sprzyjać.

Mam w zasobach ponad setkę zdjęć owocników trzęsaka pomarańczowożółtego, ale żadne w takich barwach, przy takiej kondycji owocnika.
(wiadomość edytowana przez vito_miks 14.września.2006)
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2006 « Archiwum 2006 wrzesień «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji