Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Na kupie (2) :-)))
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2006 « Archiwum 2006 listopad «
i

#955
od maja 2006

Był już wątek:
https://www.bio-forum.pl/messages/33/57363.html
A to co teraz prezentuje, to kolejne ciekawostki z owej kupy.
Zebrałem ją i trzymie w szalce własnej produkcji.
Zobaczcie co jeszcze na niej wyrosło:Oczywiście nie dotarłem jeszcze w jaki sposób mierzyć te maleństwa, ale powiedzieć muszę, że są z pogranicza widoczności oka ludzkiego :-))
i

#3575
od sierpnia 2002

2006.11.11 10:47 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Perz (pimpek)
włóż pod binokular linijkę z milimetrow± podziałk± i zrób jej 10 zdjęć przy różnych, zbliżonych do ideału ostro¶ciach. Najlepiej niech to będzie kilka linijek - różnych.
Potem w programie graficznym zmierz, ile na każdym zdjęciu pixeli ma taki 1 mm. Pewnie na każdym zdjęciu i z każdej linijki będzie inaczej :))) Wyci±gnij więc ¶redni±:

1_u¶redniony_mm = (wszystkie_dodane_do_siebie / ilo¶ć)

i wówczas będziesz miał z jako-tak± makroskopow± dokładno¶ci± ile pixeli to jest 1 mm w miejscu, gdzie zdjęcie jest ostre. A potem użyj arkusza w Excelu, który Ci wysłałem majlem :)

Nie podejmuję się okre¶lić, co to jest na tych zdjęciach :( Może co¶ stosunkowo podobnego do tego:

1
2
3

a to s± znalezione przeze mnie konidialne pasożyty rosn±ce na hymenium starej Peziza spec.
i

#2387
od września 2004

Piotrek, proponuję to pokazać pani prof. Turnau, może się zainteresuje - i możliwe że będzie wiedziała, co to jest. Miała też ze sobą na pierwszych ćwiczeniach (tych, na których nie byłeś) dosyć obszerną książkę z kluczem do oznaczania grzybów "nakupnych", jak zapytasz, to da Ci namiar na tą książkę - ja nie pamiętam tytułu i autorów :-)


Osobiście mi się to kojarzy z miniaturką owadomorka - więc może jakiś zygomycet?
Nie chcę zgadywać :-))

A jak już jesteśmy przy takich grzybkach, to patrzcie, jakie ładne Coprinusy wyrosły na króliczych kupach "hodowanych" na szalkach ;-))))
Te czarne kropki na drugim zdjęciu to jakieś Chaetomium, w ogóle na tych kupach rosło pełno grzybków - ta pajęczynka na czernidłaczkach to chyba resztki Mucor circinans, którego oglądałem pod binokularem trzy tygodnie wcześniej ;-)
i

#961
od maja 2006

Te zdjęcia są z zajęć? Niezłe :-)
Zapytam. W tym tygodniu musi mi się udać tam być.
Pozdrawia
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2006 « Archiwum 2006 listopad «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji