Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Ramaria subbotrytis - czy u nas występuje?
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2006 « Archiwum 2006 grudzień «

#344
od grudnia 2005

Ramaria subbotrytis (Coker) Corner.
Spotykam zdjęcia i opisy tej pięknej koralówki na stronkach zagranicznych - słowackich, czeskich i wielu innych. Nie widziałem tego gatunku ani na polskiej "czekliście", ani wśród czerwonolistnych. Nie wiem nawet, czy istnieje polska nazwa dla niej. U naszych południowych sąsiadów z pewnością występuje. Index Fungorum podaje tę koralówkę, jako samodzielny gatunek.

Mam tylko jedno pytanie: Czy grzyb ten, którego ze słowackiego nazwałem sobie koralówka "łososiowa", lub "łososioworóżowa", był kiedykolwiek notowany w Polsce ?

#74
od sierpnia 2006

2006.12.14 22:38 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Robert Kozak (bobson)
Nie jestem pewien czy to jest akurat Ramaria subbotrytis, być może. Jeśli tak to w Polsce występuje, jeśli nie to proszę o pomoc w identyfikacji (o ile jest to na podstawie zdjęcia możliwe).
Las grabowo-bukowo-dębowy. 08.09.2006 r.
Mam jeszcze parę innych podobnych krzaczków z którymi mam podobny problem.

ramaria

#4595
od maja 2003

2006.12.15 10:45 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Anna Kujawa (ania)
Zygmunt - chyba nie był notowany.

Robert, nie jestem w stanie pewnie go ze zdjęcia rozpoznać - brak doświadczenia i zbyt duże ryzyko pomyłki z mojej strony.

#401
od kwietnia 2004

W tym roku miałem okazję badać gałęziaka, którego oznaczyłem jako Ramaria subbotrytis po żmudnych analizach preparatów.Oto on


Ramaria subbotrytis

#345
od grudnia 2005

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) Może szczęście się uśmiechnie i do mnie któregoś sezonu? Zresztą jest tyle różnych pięknych a nieoczekiwanych "odkryć", że atrakcji grzybomaniakowi nigdy nie zabraknie :)
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2006 « Archiwum 2006 grudzień «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji