Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Uprawa grzybów w mieszkaniu…
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Kąciki tematyczne « Ascomycetes (woreczniaki, workowce) « Pezizaceae «

#49
od października 2006

…czyli zamiast szukać grzybów lesie, poszukaj u siebie w domu…

Cała historia zaczęła się właściwie od poniższego wątku,
https://www.bio-forum.pl/messages/33/67101.html
kiedy to znalazłem swoją pierwszą Peziza, wrzuciłem zdjęcia na forum, a w dwa miesiące później, czyli w ostanim tygodniu okazało się, że moja pierwsza Peziza to Peziza repanda. Parę dni temu chwaliłem się swojej znajomej swoim znaleziskiem, na co ona stwierdziła, że takie grzyby, to rosną u niej na balkonie, na starej wycieraczce, którą już dawno miała wyrzucić do śmieci, tylko chyba z lenistwa tego nie zrobiła. Po wielu prośbach i groźbach pod jej adresem udało mi się w końcu tę wycieraczkę dostać na własność i oto mam przyjemność zaprezentować szanownemu państwu… ? ….? … starą wycieraczkę mojej znajomej. A na niej dodatkowo takie oto grzybki. Jaki stąd wniosek? Nie trzeba chodzić do lasu, żeby szukać grzybów, czasem wystarczy wyjść na balkon…:) Tylko trzeba wiedzieć który:).

No teraz fotki:#50
od października 2006

i ciąg dalszy zdjęć, robiłem je przy lampce, w świetle dziennnym na pewno prezentują się lepiej... Nie miałem linijki, za to jest moneta, mozna sobie porównać wielkość...#51
od października 2006

spróbuje je chwilkę podhodować w domu, niestety nie mam balkonu, a i miejsca w akademickim pokoju nie ma zbyt dużo... Mam tylko nadzieję, że moje ubrania są bezpieczne, bo skoro ten grzbek lubi różne tkaniny, to może się przeniesie na moje koszule? But w butonierce już był, ale grzyb w butonierce???

#52
od października 2006

Aha... i standardowe pytanie: Jaki to grzyb?
i

#3743
od sierpnia 2002

2007.01.09 22:05 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Perz (pimpek)
Dżizus!! Po czym ona łaziła, że wycieraczka zagrzybiała ?? <rotfl>

Ale jazda, wspaniała sprawa i nalezy się spodziewać, że to kolejna Peziza. W każdym razie, na wszelki wypadek bieliznę włóż do foliowych worków, uhahahahahahaha.

Postaraj się więc troszkę podhodować (ja chcę widzieć miny znajomych jak podlewasz wycieraczkę !!!!!!!!!) i następnie już czekamy na suszki!! Umieram z ciekawości.

Z czego może być to wycieraczka? Włókno kokosowe ?

#4690
od maja 2003

2007.01.09 22:24 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Anna Kujawa (ania)
5 największych poproszę od razu (niekoniecznie chodzi mi o przesyłanie, ale o zebranie - wyglądają na dojrzałe). I mają taki nieco hm.. "tarzetowaty" wygląd.

:-))) piękna mikologiczna wycieraczka :-)))
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Kąciki tematyczne « Ascomycetes (woreczniaki, workowce) « Pezizaceae «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji