Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Prośba o pomoc w zbieraniu Cordyceps militaris
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Ogłoszenia o poszukiwanych gatunkach, współpracach itp. «

#10142
od maja 2003

2015.09.22 10:51 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Anna Kujawa (ania)
Szanowni Forumowicze, zamieszczam prośbę o pomoc w zbieraniu podkładek Cordyceps militaris. Z mojej strony prośba o jak najszersze rozpropagowanie tej prośby w gronie "grzybniętych".

dr Alicja Sierpińska
Instytut Badawczy Leśnictwa
Ul. Braci Leśnej 3, Sękocin Stary
05-090 Raszyn

Sękocin Stary, 21.09.2015

Szanowni Państwo!
Zwracam się z apelem w sprawie pomocy w poszukiwaniu okazów maczużnika bojowego Cordyceps militaris. Pracuję w Zakładzie Ochrony Lasu Instytutu Badawczego Leśnictwa, gdzie od niedawna podjęłam badania nad możliwością wykorzystania tego gatunku w nowej strategii ochrony lasu przed owadami zimującymi w ściółce. Badania będą obejmować m. in. metody hodowli laboratoryjnej maczużnika, testowanie efektywności porażania przez niego szkodliwych owadów w warunkach laboratoryjnych i terenowych, itp. Istnienie ogólnopolskiego forum mykologicznego stwarza szczególnie cenną możliwość wzbogacenia kolekcji rodzimych okazów maczużnika.

Jeśli ktoś z Państwa mógłby pomóc zbierając i przesyłając żywe okazy w dobrym stanie, proszę o uprzedni kontakt ze mną (Alicja Sierpińska, tel.: 502 098 595) A.Sierpinska@ibles.waw.pl w celu omówienia sposobu zamówienia przesyłki kurierskiej na koszt IBL. Ważne będą również dokładne informacje o lokalizacji znaleziska i dokładna data. Proszę nie zapomnieć o podaniu swojego nazwiska i danych kontaktowych.
Pozdrawiam serdecznie,
Alicja Sierpińska
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Ogłoszenia o poszukiwanych gatunkach, współpracach itp. «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji