Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Storczyk
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Rośliny w domu «

#2
od marca 2018

Witajcie, mam problem z moim storczykiem który zarówno ma rodzeństwo jak i dziecko ale korzenie to przykra sprawa :( Proszę o informacje jak mogę go uratować, rozsadzić - ewentualnie w którym miejscu rozdzielić, ukorzenić czy jeszcze coś innego ? Chyba go przelałam i teraz nie wiem jak go odratować. Proszę o pomoc.
i

#5707
od listopada 2005

2018.03.30 11:28 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Marek Ciszewski (grant)
Przed przesadzeniem warto sprawdzić stan korzeni, szczególnie tych w doniczce. Wszelkie puste, miękkie i zgniłe wyciąć sterylnym narzędziem. Zanim zaczniesz ciąć warto korzenie (w tym napowietrzne) dobrze pomoczyć je w wodzie - są wtedy bardziej elastyczne i nie będą się łamać gdy wsadzisz do nowej doniczki. Łatwiej je będzie tam ułożyć. Potrzebne też będzie grube podłoże storczykowe ze skałą wulkaniczną lub inaczej pumeksem. Po kilku dniach, gdy korzenie powietrzne nabiorą koloru szarego (niektórzy używają koloru srebrnego) można delikatnie podlać przegotowaną, lub odstaną wodą.

#4
od października 2018

Też miałam problem ze storczykiem, całkowicie mi padł :( a to taki piękny kwiat. Koniec końców nie chciałam już żadnego żywego doprowadzić do takie stanu zamówiłam sobie kompozycję ze sztucznych storczyków. Wiadomo, że to nie to samo - wiem doskonale, ale na bomm.pl znalazłam na prawdę sensowną dekorację.

#4494
od lipca 2004

2019.02.15 18:41 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Bogusław Mazurek (bogdan)
:-(
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Rośliny w domu «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji