Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Często zadawane pytania i odpowiedzi na nie
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Ogłoszenia, zasady, historia forum « Archiwum «

#189
od lipca 2006

2007.10.29 12:41 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Ola M (hola)
Żeby nie zaśmiecać wątku o drzewku bonsai, postanowiłam otworzyć nowy wątek i wypowiedzieć się na temat nowego pomysłu.
Rzeczywiście zdarza się bardzo często, że nowi użytkownicy forum zadają wciąż te same pytania. Jest to uciążliwe zarówno dla stałych bywalców forum (tracących powoli cierpliwość :-), jak i dla pytających i czasami z wiadomych względów nie otrzymujących odpowiedzi.
Niestety często nie wynika to z braku ochoty na przeczytanie wątku i wyszukania odpowiedzi, ale czasem wątki są zbyt długie i zniechęcają od początku do czytania.
Dobrze by było, gdyby istniała możliwość, szybkiego wyszukiwania odpowiedzi na swoje pytanie. Wydaje mi się, że te najdłuższe wątki są w pewnym stopniu mało przejrzyste i utrudniają szukanie odpowiedzi na pytania. Może dobrym wyjściem byłoby wytłuścić lub zaznaczyć kolorem temat przewodni odpowiedzi, np. w poniższym tekście (pozwolisz Ewo, że posłużę się Twoją wypowiedzią) należałoby wytłuścić lub zaznaczyć kolorem słowa przewodnie wypowiedzi, takie jak: podlewania, światła, nawożenia, tuja (czy też inny gatunek omawiany w wypowiedzi) itp.

Natalio.. to nie jest jodła, to jest tuja. Mam nadzieje, ze nie trzymasz jej w domu.
Co do podlewania.... należy wyczuć swoje rośliny i ich potrzeby. Wiadomo, ze teraz zima jest mniejsze zapotrzebowanie, ale latem w gorące dni woda szybko paruje i na pewno potrzeba jej więcej.
Alicjo... pamiętaj, ze drzewko nie powinno być w przeciągu. Ważne jest tez to, ze im dalej od okna, tym mniej światła dla rośliny, co może odbić się na niej niekorzystnie.
Co do nawożenia, to nigdy nie nawozimy drzewka, które jest osłabione i opadają mu listki. Domowe drzewka w zimie nawozimy rzadko 1xna miesiąc, albo i rzadziej. Środków jest cale mnóstwo na rynku. Nie orientuje sie co jest w PL, bo mieszkam w Niemczech. Wystarczy zapytać w sklepie ogrodniczym. Na nawozach są z reguły etykiety informujące jak należy dozować.

Pytanie brzmi czy jest to możliwe w przypadku tego programu.
Nie wiem, czy ten pomysł się spodoba, ale na pewno wymaga wciąż dopracowania.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Ogłoszenia, zasady, historia forum « Archiwum «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji