Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
zmiany techniczne (bez blokad plików) i organizacyjne (wp...
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Ogłoszenia, zasady, historia forum « Archiwum «
i

#670
od kwietnia 2001

2010.09.28 08:54 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

ADMIN
Dwie istotne zmiany.

Pierwsza techniczna powinna (niemal?) całkowice usunąć niedogodne sytuacje gdy przy jakiejś akcji na forum pojawiał się komunikat o blokadzie plików forum i konieczności poczekania z wykonaniem jakiejś akcji. Szczególnie niedogodne było to przy operacjach administracyjnych. Obecnie przypadki kolizji zapisu/odczytu na forum będą rzadkim wyjątkiem.

Uboczny skutek zmiany technicznej to znaczne przyśpieszenie wszelkich zmieniających stan stron operacji na forum - szczególnie ucieszy to moderatorów i Admina.
Drugi efekt uboczny zmiany technicznej, to informacja w profilu "ostatnio aktywny" jest obecnie zmieniana na bieżąco (także jeśli uczestnik czyta forum) a nie (jak do wczoraj) przy ręcznym logowaniu się do forum - co mogło być wykonane miesiące przed codzinną aktywnością czytelniczo/wpisową nie wymagającą ręcznego logowania.

Druga zmiana ma charakter organizacyjny i jest nią wprowadzenie symbolicznego wpisowego przy zakładaniu nowego konta na forum.
Cele jakie chcę tym sposobem osiągnąć to:
1. zapewnić stabilność istnienia forum przez stworzenie niewielkiego ale w miarę stabilnego źródła pokrycia kosztów utrzymania forum
2. trzymanie poziomu przez stworzenie symbolicznego progu, który znacznie (myślę że o ponad rząd wielkości) ograniczy liczbę "przypadkowych członków forum" - innymi słowy niedogodność wpisowego powinna sprawić, że większość nowych uczestników forum przemyśli i świadomie podejmie decyzję o dłuższym działaniu na bio-forum.pl

Przy okazji poprawiłem czytelność komunikacji "z czym do kogo" (strona "Moderatorzy i Admin") oraz poprawiłem polszczyznę komunikatów przy zakładaniu konta.
i

#673
od kwietnia 2001

2011.11.23 14:54 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

ADMIN
obecnie nieaktualna, związana z powyższym wersja regulaminu obejmująca wpisowe

Bio-forum.pl ma charakter bardziej ekspercki, niż rozrywkowo-towarzyski.
Oczywiście zabawa w poznanie i uczenie się jest świetną rozrywką a uczestnictwo w forum pozwala obracać się w lepszym towarzystwie.

Czym jest bio-forum.pl
Bio-forum nie jest dla każdego, lecz tylko dla tych, którzy interesują się grzybami, roślinami lub śluzowcami i potrzebują kontaktów lub porady w tych dziedzinach.
Na bio-forum.pl znajdziesz ciekawe informacje i osoby znające się na rzeczy.

Aby uniknąć przypadkowych wypowiedzi, przypadkowo (bez zastanowienia się) zapisanych osób, wprowadzona jest niewielka opłata rejestracyjna - wpisowe.

Bio-forum.pl nie jest zaśmiecone przez reklamy. Utrzymywane jest nie z boksów reklamowych ale z innych źrodeł. W tym z 21zł wpisowego przy aktywacji konta uczestnika forum.

Zapisanie się do bio-forum.pl
Musisz mieć własny adres e-mail aby samodzielnie załatwić całą procedurę rejestracji:

1. Klikasz na opcję "Załóż konto" (jest z prawym górnym rogu na każdej stronie forum) i postępujesz zgodnie z instrukcjami które się pojawią. Sprowadza się to do wpisania i wysłania podstawowych danych identyfikujących uczestnika forum.

2. Bezpośrednio po rejestracji konto jest nieaktywne i czekamy do 7 dni na wpisowe.
Po potwierdzeniu wysłania lub wpływu opłaty rejestracyjnej, stajesz się aktywnym uczestnikiem forum. Jeśli zależy Ci na szybkiej aktywacji pełnego dostępu do forum, to możesz przesłać dowód wpłaty na poniższy e-mail:


3. Klucz aktywacyjny jest wysyłany na adres e-mail podany przy rejestracji.
Dostajesz e-mail z linkiem aktywacyjnym, klikasz nań i logujesz się po raz pierwszy. Czytasz, oglądasz, udzielasz się na forum.

Na powyższy e-mail zgłaszasz też wszystkie kwestie związane z rejestracją lub uczestnictwem w forum.

Zmiana hasła i innych ustawień konta. Usuwanie własnego konta
Jeśli zapomnisz hasła, dostaniesz je przez e-mail wybierając stosowną opcję w oknie logowania.

Możesz w każdej chwili w prosty sposób samodzielnie zmienić ustawienia swojego konta (włącznie z jego trwałym usunięciem z forum):
W prawym górnym rogu każdej strony forum jest opcja "Edycja konta". Na kolejnym ekranie spokojnie i powoli czytasz co możesz zrobić i wyłączasz, włączasz lub wykonujesz interesujące Cię opcje.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Ogłoszenia, zasady, historia forum « Archiwum «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji