bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
Naturalny ogród w pobliżu gór - strona www
« » bio-forum.pl « Ogród « Archiwum « Archiwum 2012-2018 « Nasze ogrody « starsze wątki (do 25 czerwca 2007) «
i

#320
od stycznia 2007

2007.03.28 22:02 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Barbara K. (topazzz)
Jeśli macie ochotę poczytać o ogrodzie, który jest takim bardzo naturalnym ogrodo-siedliskiem roślinnym, to proszę, oto link:
http://www.luczaj.com/index.htm
i

#122
od listopada 2006

Nie powiem robi wrażenie i mlecyki i inne "chwasty" mają jak w raju. Tak chciałbym żeby wyglądał mój trawnik. Nawet nie wiecie jak piękny świat ma w sobie taka łąka. Czasami jak nie ma grzybów to lubię focić poza lasem, tak dla odmiany
001
002
Ponieważ mam obsesję na punkcie grzybów już sobie planuję taki mini ogród mykologiczny na działce - ale to nie ten dział.
i

#325
od stycznia 2007

2007.03.29 21:52 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Barbara K. (topazzz)
Marcinie, jak zakładałam mój ogród, to marzyłam, aby zagościła w nim np. cykoria podróżnik (is cool, że tak powiem, już drugi raz dzisiaj na forum), albo żmijowiec zwyczajny, albo żywokost lekarski, albo goździk kartuzek, albo chaber bławatek, albo kąkol polny, albo któryś ze ślazów, czy pięciorników, albo ...
Tylko ziemia u mnie nie taka, zbyt ciężka i zbyt żyzna dla wielu takich roślinek, które lubią piach, a nie taki tłusty przysmak, jakim jest moja gleba.
Chociaż, chaber raz mi się sam pojawił, a kąkol kiedyś wysiałam sama (z zakupionych nasion!!!).
Udało mi się raptem z wiesiołkiem dwuletnim i wrotyczem (nasionka zebrane na łące).
Natomiast nie wiem, czemu nigdy nie pozwoliłam zakwitnąć ostrożeniowi, przecież mogłabym ściąć owocostany, zanim dojrzeją ... A trzmiele miałyby pyszną wyżerkę (czego dowodzi Twoje zdjęcie).

Skrzydlate cudeńko z drugiego zdjęcia widziałam kiedyś w naturze, teraz nie pamiętam nazwy, ale łatwo ją znaleźć w motylim linku z wątku:
http://jagry.to.pl/motyle/motyle.html
No, nie jest to łatwe (albo Zygaena loti, albo kraśnik sześcioplamek, albo jeszcze inny), ale czy on się pasie na czymś w rodzaju dzikiej marchwi?
i

#326
od stycznia 2007

2007.03.29 21:56 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Barbara K. (topazzz)
A jak założysz swój ogród mykologiczny i wątki o nim w ''grzybkach'', to mam nadzieję, że wypatrzę ten wątek, aby oglądać Twego chowu grzybki!
i

#138
od listopada 2006

Jak się pojawią w ogrodzie grzybki to na pewno dam znać i to "with pleasure", ale to pewnie za parę ładnych lat, nic nie jest od razu. Tymczasem jest to mały młody ogród dendrolgiczny z kolekcją drzew i krzewów, jak np. metasekwoja, tulipanowiec, miłorząb, klon palmowy, stewarcja kameliowata i kilka gatunków magnolii itd. Jeśli chodzi o ogród mykologiczny to jesienią przygotowałem podłoże pod smardze - jak się pojawią to pewnie dam znać w dziale grzybobranie, najwcześniej spodziewam się za dwa lub trzy lata.

Jeśli chodzi o rośliny z twojego ogrodu to z nazwy wszystkie są dla mnie nowością (ale mnie czeka nauki żeby rozmowa była na porównywalnym poziomie). Do tej pory fotki z roślinami, owadami i ptakami robiłem pod względem kolorystycznym nie zagłębiając się w temat.

Tak czy owak wielkie dzięki za oznaczenia roślin i owadów, a jeśli chodzi o roślinę z kraśnikiem to postaram się poszukać w moich zbiorach fotek inne ujęcia.
i

#446
od stycznia 2007

2007.04.02 22:09 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Barbara K. (topazzz)
A moja wiedza o grzybach, nie będę mówić głośno, jak mizerna, o czym się przekonuję za każdym razem zaglądając do mykologii ...
Ale czas, wytrwałość i dążenie do wiedzy czyni cuda, więc zobaczymy, co nam przyszłość pokaże.
Tymczasem, Marcinie, życzę pięknego rozwoju ogrodu dendrologicznego i mykologicznego.
« » bio-forum.pl « Ogród « Archiwum « Archiwum 2012-2018 « Nasze ogrody « starsze wątki (do 25 czerwca 2007) «
Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji