bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
Tresco Abbey Garden - Wyspy Scilly, UK
« » bio-forum.pl « Ogród « Archiwum « Archiwum 2012-2018 « starsze wątki (do 13 lutego 2013) « Ogrody botaniczne i parki «
i

#161
od listopada 2006

Zainspirowany wątkiem Krystina Jakimczuka o KEW GARDENS, postanowiłem podzielić się wrażeniami z 5-cio dniowego urlopu w ubiegłym roku na Archipelagu Wysp Scilly. Od razu chciałem przeprosić za wrzucenie 20-stu stukilowych ciężarów, jedyny mój program do kompresji to IrfanView, a nie chciałem by po obróbce fotki straciły na uroku.
Od razu jak tylko wszedłem do ogrodu, to po prostu oniemiałem z wrażenia, krótko mówiąc czułem się jak "Alicja w Krainie Czarów"
Sami zobaczcie:

001 TRESCO ABBEY GARDEN
Na początek wśród ciszy słychać było szelest wody w Ogrodzie Śródziemnomorskim

002 TRESCO ABBEY GARDEN
Później egzotyczne Phoenix canariensis

003 TRESCO ABBEY GARDEN
004 TRESCO ABBEY GARDEN
005 TRESCO ABBEY GARDEN
Z kwiatów przykuły moją uwagę Kniphofia

006 TRESCO ABBEY GARDEN
Aloe arborescens

007 TRESCO ABBEY GARDEN

Oraz inne nieznane mi rośliny
008 TRESCO ABBEY GARDEN
009 TRESCO ABBEY GARDEN

W ogrodzie słychać wspaniały egzotyczny śpiew ptaków, i można spotkać kolorowo upierzone kuropatwy?
010 TRESCO ABBEY GARDEN
011 TRESCO ABBEY GARDEN
012 TRESCO ABBEY GARDEN

Po raz pierwszy widziałem kwitnącą kamelię - Camellia williamsii
013 TRESCO ABBEY GARDEN

I setki innych podzwrotnikowych roślin skomponowanych z największym kunsztem że można wystawić najwyższe oceny dla angielskiego ogrodnictwa.
014 TRESCO ABBEY GARDEN
015 TRESCO ABBEY GARDEN
016 TRESCO ABBEY GARDEN
017 TRESCO ABBEY GARDEN
018 TRESCO ABBEY GARDEN
019 TRESCO ABBEY GARDEN
020 TRESCO ABBEY GARDEN
Na koniec dodam że spotkałem bardzo sympatyczną parę Anglików którzy od 26 lat co roku odwiedzają ten ogród w rocznicę ślubu, i wcale się nie dziwię ja też tam wrócę.
Tak więc chciałem się podzielić swoimi wrażeniami.

#44
od grudnia 2006

Wszystko to jest piękne i bardzo interesujące, ale czy nie zapominamy o rodzimej florze – na Suwalszczyznie jest tyle pięknych roślin. Nasza flora też ma wiele tajemnic do tej pory niezgłębionych i urokliwych zakątków. Samych storczyków jest jeszcze wiele mieszańców do oznaczenia – one czekają na swoją kolej. Pozdrawiam z Podlasia.

#54
od grudnia 2006

2007.04.10 22:28 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Wojo Pusz (wojtek_pusz)
Zdjęcia pięknie... :D:D:D (Ale mała nieścisłość... Te kolorowe ptaki to nie kuropatwy, a jeno bażanty....:) Pozdrawiam
i

#164
od listopada 2006

Dzięki Wojo, troszki się nie znam na ptactwie, przyznaję.

Krzychu rzeczywiście racja, powinniśmy zacząć od Pięknej Polski, a rzeczywiście mamy wiele skarbów którymi można się pochwalić m.in. Puszcza Białowieska, TPN, Biebrzński PN, Świętokrzyski PN, oj można by wyliczać bez końca czego Anglicy nie mają. Z ogrodów można wymienić rajski ogród w Wojsławicach czyli Arboretum Wojsławice, Arboretum w Rogowie czy Kórniku, Ogród Botaniczny i Japoński we Wrocławiu itd.. Ja na pewno ze swej strony będę zgłębiał naszą florę grzybową, czego chyba daję dowód w dziale Grzyby. Przy okazji w maju dam do oznaczenia różowego storczyka którego co roku widuję u mnie na wilgotnym brzegu lasu. Pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich.
i

#551
od stycznia 2007

2007.04.11 19:56 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Barbara K. (topazzz)
Słuchajcie, Marcinie i Krzysztofie,
A gdybyście nam te wspaniałości i uroki zakątków Suwalszczyzny czy Gór Świętokrzyskich kiedyś dali poznać w prezentacji ich botanicznych uroków? Botanika czeka na takie wątki ...
A z kolei ogrody i arboreta, jak choćby to w Wojsławicach (chyba nie ma dalej położonego arboretum od miejsca, gdzie mieszkam) też mogą zaistnieć w naszym forumowym Ogrodzie. Jeśli tylko będę miała sposobność, to się do tych projektów przyłączę. A tymczasem podziwiam Tresco Abbey Garden i szukam, gdzie te wyspy ...
i

#168
od marca 2007

2007.04.11 20:05 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Mirka (imienniczka)
To świetny pomysł Basiu :-)
Za dwa tygodnie wybieram się do Kórnika, więc mogę zdać relację z tamtego arboretum :-)
i

#165
od listopada 2006

Więc Góry Świętokrzyskie zaprezentuję jak najbardziej, ale troszkę później, jak troszkę pofocę. Natomiast najchętniej bym zaczął od arboretów i ogrodów botanicznych, ale fotki robione kilka lat temu bardzo amatorskim aparatem, stąd kiepska jakość, a nie chcę je gorzej zaprezentować niż TRESCO. Ale chyba zacznę od Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie, jako że magnolie wkrótce zaczną kwitnąć, a ogród ten posiada najliczniejszą w Polsce ich kolekcję. Fotki kiepskiej jakości sprzed 2 lat, ale może ktoś dołączy ładniejsze. Naprawdę gorąco polecam odwiedzić ten piękny ogród tym, co mają w miarę blisko do Warszawy i to w pierwszej kolejności, bo już teraz na pewno kwitną magnolie gwiaździste, a za tydzień zacznie kwitnąć reszta. Nie wiem tylko, czy już teraz zacząć wstępną prezentację?

(wiadomość edytowana przez grzybiorz 11.kwietnia.2007)
i

#555
od stycznia 2007

2007.04.11 22:43 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Barbara K. (topazzz)
Mirko - czekamy na Twoją relację.
Marcinie, uważam, że jak najbardziej, zaczynaj.
i

#907
od stycznia 2007

2007.05.12 10:30 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Barbara K. (topazzz)
Po czasie doszłam do tego, że pomyliłam dwa miejsca: arboretum w Wojsławicach (k. Niemczy, 50 km od Wrocławia) oraz arboretum w Bolestraszycach, które mieści się niedaleko Przemyśla.

Pisząc w poście z 2007.04.11 19:56 o najdalej położonym względem miejsca zamieszkania arboretum (w Polsce) - miałam na myśli oczywiście Bolestraszyce, a nie Wojsławice.

Ciekawe, swoją drogą, jak teraz, wiosną prezentują się Arboreta w Wojsławicach i Bolestraszycach...
« » bio-forum.pl « Ogród « Archiwum « Archiwum 2012-2018 « starsze wątki (do 13 lutego 2013) « Ogrody botaniczne i parki «
Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji