ta strona być może używa plików cookie, korzystając z niej zgadzasz się na użycie plików cookie — więcej informacji
Siewki żywych kamieni
Załóż konto | Edycja konta | Wyloguj się | Zaloguj się
Strona główna | Szukaj | Moderatorzy i Admin
2010.03.05 12:37 #160830
Zmień/Popraw · Usuń
Kaska Leb (kaskak) na forum od lutego 2010, wypowiedź #7
Witam. Tydzień temu wysiałam nasiona kamieni i roślinki mają już około milimetra średnicy. Trzymam je przykryte folią (dzięki której mają dużo wilgoci), i tu moje pytanie czy już ją zdjąć (folię) czy poczekać jeszcze tydzień-dwa? Nie ma mnie często w domu i nie będę mogła ich zraszać codziennie.
2010.03.05 20:16 #160867
Zmień/Popraw · Usuń
Artur Wrocław (audubai89) na forum od listopada 2009, wypowiedź #13
Jest taki problem - a mianowicie pleśń. Dowiedziałem sie, że jeśli są one szczelnie zamknięte to zarodki pleśni z powietrza nie mają się jak dostać do wnętrza (i to plus). Zastanawia mnie jednak fakt, że przed założeniem folii/pokrywki wtłoczone zostało przecież powietrze (z prawdopodobnie zarodkami poleśni). Osobiście ja swoje siewki kaktusów trzymałem pod przykryciem tylko do momentu wykiełkowania - potem zdjąłem pokrywkę i po prostu dostarczałem nadal wodę przed podsiąk z podstawki. Mimo tego, ze miałem wyparzony piasek pod wysiew, to po niedługim czasie pojawiły się niteczki pleśni na powierzchni (wtedy też zrezygnowałem z przykrycia). Zajrzyj do swoich siewek i dokładnie zobacz czy na powierzchni nie ma takiej delikatnej pajęczynki - jeśli nie ma to jest ok :) Jeśli jest to trzeba przesuszyć substrat to zniknie - potem już lepiej bez pokrywki (w moim przypadku to pomogło). Tylko ostrożnie z tym suszeniem, żebyś nie straciła siewek.
2010.03.05 20:22 #160868
Zmień/Popraw · Usuń
Artur Wrocław (audubai89) na forum od listopada 2009, wypowiedź #14
A tak poza tym co w czym wysiewasz kamienie - ja wszystkie swoje kaktusy i inne wysiewam z piasku gruboziarnistym - mniejsze ryzyko zgnicia roślinek niż w przypadku organicznego podłoża. Wiąże sie to jednak z tym, że woda dość szybko odparowuje. Ja tylko na weekendy zaglądam do swoich roślin bo w tygodniu studiuje - kilka z kilkudziesięciu siewek mi padło ale reszta się trzyma mimo tych "suchych dni".
Pozdrawiam:)
2010.03.06 09:06 #160879
Zmień/Popraw · Usuń
Kaska Leb (kaskak) na forum od lutego 2010, wypowiedź #11
Kamienie zostały wysiane w zwykłej ziemi do kaktusów (bez domieszki piasku). Zaglądałam do nich wczoraj i nie dostrzegłam pleśni, więc chyba jest narazie ok ;) Z folii więc zrezygnuje za jakiś tydzień-dwa. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam :)

Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?
Wypowiedź:
Użytkownik: Jak wysłać wypowiedź:
Wysyłanie wypowiedzi w tym dziale wymaga założenia konta.
Maksymalna dopuszczalna waga obrazka to ok. 150kb a jego szerokość to max. 800 pikseli.
Hasło:
Opcje: Włącz kody HTML w wypowiedzi
Automatycznie aktywuj adresy WWW (URL) w wypowiedzi
Akcja: