ta strona być może używa plików cookie, korzystając z niej zgadzasz się na użycie plików cookie — więcej informacji
wysiew
Załóż konto | Edycja konta | Wyloguj się | Zaloguj się
Strona główna | Szukaj | Moderatorzy i Admin
2015.02.09 20:45 #255041
Zmień/Popraw · Usuń
rafal kielar (wladek) na forum od stycznia 2012, wypowiedź #17
witam mam pytanie do wszystkich użytkownikow . Mianowicie podjąłem się wysiewy kilku rebuti ,gimnocalciuw .I gdzie popełniłem błedy podczas wysiewów. Ponieważ mizernie skiełkowały co niektóre wcale i już sam nie wiem dlaczego Dodam ze doświetlane są 2/55w 6500k.temperatura 25/28st.jedenaście godzin doświetlania. substrat tez kupiłem dk kaktusów wymieszałem ze żwirkiem i wyparzyłem tak wiec nie wiem gdzie popełniłem błąd ,a możne to zła jakość nasion? .kupiłem w Niemczech w Kakten hagee.ręce mi już opadają proszę o jakieś podpowiedzi wiem ze nie jestem specjalista ale uczę się przynajmniej staram pozdrawiam.
2015.02.10 08:29 #255051
Zmień/Popraw · Usuń
Michał Lisok (bob) na forum od kwietnia 2007, wypowiedź #773
Dzień dobry,
jak dużo czasu minęło od momentu wysiewu? Czy doszło do przesuszenia kiełkujących nasion?

Spróbuj obniżyć temperaturę w nocy do ok. 18 stopni. Jeśli to nie pomoże, a minęło już przynajmniej 3 tygodnie od wysiewu, spróbuj krótkiego przesuszenia nasion i podłoża.

Pozdrawiam,
Michał Lisok
2015.02.11 09:31 #255068
Zmień/Popraw · Usuń
rafal kielar (wladek) na forum od stycznia 2012, wypowiedź #18
Dzień dobry witam serdecznie od wysiewu minęło już 4 tygodnie ,nasiona były w mini szklarence pod przykryciem ale może to nie zapewniło odpowiedniej wilgotności nasionom bo zauważyłem ze jak wysiewałem echinocerusy które były dodatkowo w szczelnym pudełko skiełkowały w 98 procentach ,wiec chyba dobrze i dodam ze od innego dostawcy są te nasiona.Co do przesuszenia nie wydaje mi się spryskiwane były każdego wieczoru troszkę przegotowana woda fakt jest taki ze prawie nie ma nic efektu mojego trudu ,szkoda spróbuje jeszcze ale dodatkowo umieszczę nasiona w pudełeczku szczelnie zamknięte.Powiem Panu szczerze jestem laikiem w tej dziedzinie ,od 2011 roku interesuje się kaktusami ale co do wysiewów tylko teoretycznie coś wiem ale fakty są inne niestety.dziękuje za sugestie i serdecznie pozdrawiam powodzenia w rozwijaniu naszej pasii.

Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?
Wypowiedź:
Użytkownik: Jak wysłać wypowiedź:
Wysyłanie wypowiedzi w tym dziale wymaga założenia konta.
Maksymalna dopuszczalna waga obrazka to ok. 150kb a jego szerokość to max. 800 pikseli.
Hasło:
Opcje: Włącz kody HTML w wypowiedzi
Automatycznie aktywuj adresy WWW (URL) w wypowiedzi
Akcja: