bio-forum.pl

bio-forum.pl

bez logowania - można przeglądać
Grzyby i nie-grzyby
4h19m
4h #6 Projekt na iNaturalist agregujący gatunki z GRej i garść uwag taksonomicznych — Cóż próbowałem to naprawić ale jednak na Inat nie da się zrobić Grejowego pro... [Bożydar Sekrecki]
8h #1 Tectella patellaris — 26.02.2026 zbocze Góry Polańskiej, obręb ew. Polany Surowiczne 164b, niżowe i... [Anna Hreczka]
8h #1 Pseudospongipellis delectans? — 30.11.2026 obręb ew. Czeremcha 143d, Jaśliski Park Krajobrazowy, las górski ś... [Anna Hreczka]
9h #1 Phleogena faginea — 11.11.2025 Barwinek, Jaśliski Park Krajobrazowy, obręb ew. Ropianka, 257c, la... [Anna Hreczka]
10h #1 Inonotus obliquus — 26.02.2026 zbocze Góry Polańskiej, obręb ew. Polany Surowiczne 164b, niżowe i... [Anna Hreczka]
2d9h
2d #3 Czy to miękusz? — Dziękuję bardzo. [GrubeLolo]
10d #4 Czy to jakiś gatunek muchomora np plamisty ? — Po zdjęciach dla mnie ciężka sprawa, na pewno nie czerwieniejący [Rufi 80]
10d #2 Cóż to za grzyby? Czyżby boczniaki? — Boczniak płucny. [Jacek Nowicki]
10d #4 Grzybek nadrzewny - co to? — Wow, jeśli to żagiew guzowata, to byłoby coś!😍Właśnie miała taki bardzo miły ... [Wiórka]
12d #10 Czy to ceglaś? — A to boletus aemilii który też jest rzadki .Jest tyle rodzaji grzybów na świe... [Gucio]
2d6h
2d #5 czy to Flavoparmelia caperata? — Miało być tym bardziej nie pasuje mi na ten gatunek [Andrzej Ryś]
37d #2 Cladonia, naziemna, w murawie — chrobotek rozetkowy (Cladonia pocillum) [Grzegorz Gajkowski]
69d #3 jakie inne porosty są na tym zdjęciu? — Jakiś Lecanora sp. i chyba Amandinea punctata. Zdjęcie faktycznie poniżej poz... [Grzegorz Gajkowski]
69d #2 Flavoparmwlia ? — Kolor nietypowy, ale makrocechy wskazują ma ten gatunek. [Grzegorz Gajkowski]
82d #1 Peltigera canina??? — Czy to Peltigera canina, 25 marca 2026, nasłonecznione zbocze las sosnowy/dol... [Sławomir Chmiele...]
Rośliny
6d18h
6d #2 Wronóg grzebieniasty? — Czy mógłbyś podesłać nam bardziej wyraźne zdjęcia i przybliżyć listki, zwłasz... [Borealis]
7d #4 Turzyca — Na pewno występuje tam C. Rostrata, co do dwóch pozostałych nie jestem pewien... [Szymon A.]
7d #3 Hieracium — Podtrzymuję Hieracium murorum s.l. O ile dobrze kojarzę w ramach tego gatunku... [Piotr Grzegorzek]
8d #4 ożanka górska — W Pieninach rośnie też w rezerwacie Biała Woda [Marcin Piątek]
9d #3 zielna, różowe kwiaty, liście niczym koper — Potwierdzam, ostróżeczka ogrodowa. [Piotr Grzegorzek]
13h2m
13h #10 2026-06-13 Babice, Wygiełzów - między innymi Lipowiec - część 6 — Fajna relacja i trasa. Nareszcie się dowiedziałem gdzie konkretnie poszukiwać... [Marcin Piątek]
1d #9 2026-06-13 Babice, Wygiełzów - między innymi Lipowiec - część 5 — Idziemy dalej. Jest czerniec - Actaea spicata. Jest kruszczyk - Epipacti... [Piotr Grzegorzek]
2d #2 Wędrówka Dariusza Tlałki po paprotnikach Polski 2 — Czekam z niecierpliwością [Andrzej Ryś]
2d #9 2026-06-13 Babice, Wygiełzów - między innymi Lipowiec - część 4 — Zerkamy na lewo. Pod murem zamku wyrasta kolejny kruszczyk - Epipactis micr... [Piotr Grzegorzek]
2d #9 2026-06-13 Babice, Wygiełzów - między innymi Lipowiec - część 3 — Osiągamy skrzyżowanie dróg. Zamykamy pętelkę. Gnamy na zachód. Mijamy nawł... [Piotr Grzegorzek]
17.wrz.25r.
Zwierzęta
31d7h
31d #1 Jaki to owad? — Na kwiatach wężymorda niskiego. Długość ciała około 8 - 10 mm. Dobrze naświet... [Andrzej Ryś]
31d #1 Owad na kwiecie wężymorda niskiego — Długość ciała około 8 - 10 mm. Dobrze naświetlony skraj lasu mieszanego śwież... [Andrzej Ryś]
27.lut.25r.
Inne sprawy
31d10h
31d #1 Przywitanie — Witam, szukałem forum gdzie mogę się podzielić swoimi obserwacjami przyrody, ... [Mario Kendy]
43d #3 Identyfikacja skamieliny? — Dzięki. Tak chyba w istocie jest, na forum paleontologicznym powiedzieli mi t... [Szymon A.]
49d #3 Moneta kolekcjonerska z wątkiem mykologicznym — "Michał Goździewski, projektant Mennicy Polskiej, podkreśla, że celem było st... [Robert Kozak]
55d #47 To tu, to tam. Pomiędzy drzewami wśród traw. — Kilka niedzielno-wtorkowych wiosennych przebłysków. Lubelskie, 20/22.04.2026 [Robert Kozak]
70d #2 początek 2026 - dookoła Krakowa — W kilku miejscach z tej trasy także byłem. [Piotr Grzegorzek]
2.cze.25r.
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji