Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Uratujmy murawy nad Bobrem !!!
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika «

#64
od listopada 2018

Drodzy botanicy, zamieszczam te prosbe tutaj bo tu najczesciej wchodzicie. Wszyscy chcielibysmy aby naszego swiata bylo jak najwiecej ale ten swiat bez nas nie przetrwa. Trzeba uratowac piekne murawy kserotermiczne na Bobrem z kompletem rzadkich gatunkow, poczytajcie prosze, link- kp.org.pl , ktos wystawil je na sprzedaz na dzialki budowlane, uruchomilismy zatem zbiorke pieniedzy na ich wykup, aby kupic minimalna ich cześc zabezpieczajaca najcenniejsze murawy potrzeba 45 tys. Wplata nawet 10 zl to pare metrow kwadratowych muraw, pomozcie bo one bez nas zginął !!
Link do zbiorki konto KP to: Santander Bank O/Świebodzin 28 1090 1593 0000 0001 0243 0645. W tytule przelewu proszę wpisać „Wsparcie akcji Murawy nad Bobrem”

#65
od listopada 2018

#66
od listopada 2018

#86
od listopada 2018

Widoczne na zdjeciach murawy zostaly w części zakupione przez Klub Przyrodników i w części wydzierżawione. W lutym 2022 zostanie usunięty tkzw. wojłok z wierzchniej warstwy muraw oraz krzewy. Tak rozpocznie się czynna ich ochrona. W miesiącach letnich pewnie zostanie tam zorganizowany wypas owiec i kóz. Pozostaje mieć nadzieje na powiększenie obszaru chronionych muraw w przyszłości a jest o co walczyć bo murawy ciągną daleko aż do miejscowości Brzeznica. Na razie został zdobyty przyczółek gdzie, miejmy nadzieje, gatunki murawowe będą miały swój bezpieczny dom.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji