Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-11-24 Sosnowiec - wyprawa do Egzotarium - część 3
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15901
od września 2006

2018.03.06 07:53 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
A teraz będzie część trzecia, która miała być częścią czwartą. Właśnie wtedy, w już zachodzącym słońcu po dłuższym pobycie z kamerą we wnętrzach nagraliśmy pierwsze sekwencje naszych filmów. Jesteśmy w części z akwariami. Przegląd ryb zaczyna niszczuka krokodyla.Następnie idzie duch amazoński. Obie ryby zamieszkują jedno akwarium.Kolejny gatunek to pielęgnica cytrynowa.Następnie pielęgnica plamookaPotem idzie pirania Natterera. Ta ryba ma bardzo zły PR.

Ostatnia ryba to pielęgnica managuańska.A na zakończenie płaz, znaczy się aksolotl meksykański.Do świata roślin wkraczamy pokazując ponownie ładny kwiatek jakim jest Ruelia brevifolia.Bohaterem dłuższej sesji zdjęciowej jest Plectranthus oertendahlii.

A teraz będzie kawał gada, czyli pyton siatkowy.

Wracamy do świata roślin. Oto Heliconia psittacorumOto palma Caryota maxima.Oto coś o aromacie pieprzu, czyli Zanthoxylum fagara.

Zerkam teraz do kącika z kilkoma gatunkami z rodzaju Croton.Teraz będzie kolejna sekwencja gatunków. Oto Asplenium nidus.Oto Haemanthus albiflox.Oto Platycerium.Oto karłatka niska - Chamaerops humilis.Oto kolejne widzenie Tetrastigma voinierianum.A teraz będzie dłuższa sesja zdjęciowa z Philodendron bipinnatifidum.I w tym momencie zorientowaliśmy się, że brakuje nam sekwencji powitalnych. Wyszliśmy na zewnątrz.

Spoglądamy teraz w głąb Parku Kresowego. Kiedyś i on musi znaleźć się na trasie naszych wędrówek.Przed Ezotarium wciąż rośnie buk zwyczajny w odmianie zwisającej - Fagus sylvatica "Pendula". Drzewko jest porażone przez rozszczepkę pospolitą - Schizophyllum commune. Po raz pierwszy zobaczyłem ten stan 14 maja 2016 roku.

Niedaleko rośnie zdrowy osobnik buka zwyczajnego w odmianie zwisającej - Fagus sylvatica "Pendula".A teraz spojrzenie w kierunku wejścia. Wkrótce ten widok stanie się historią. Przebudowę czas zacząć.A na zakończenie tego serialu po prostu Agava.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji