Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
"Twory" na Ganoderma
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2016 « starsze wątki (do 11 września 2016) «
GREJ311045

#1331
od czerwca 2014

W nawiązaniu do:
https://www.bio-forum.pl/messages/33/61242.html
https://www.bio-forum.pl/cgi-local/board-auth.cgi?file=/33/464537.html

Kilka dni temu natknąłem się w internecie na zdjęcia przedstawiające Acremonium lindtneri, który to gatunek od razu skojarzył mi się z zagadkowymi tworami prezentowanymi przez Grażynę i Mirka. Z mieszanymi uczuciami, (bo cóż może myśleć amator wdając się w quasi-polemikę z kilkorgiem zacnych przedstawicieli nauki i amatorów-weteranów?) - postanowiłem jednak zasugerować rozwiązanie. Zagadka wszak nie była do końca rozwiązana, gatunku nie poznaliśmy, a sprawa wydawała się intrygującą.
Dzisiaj, niejako na potwierdzenie mojego typowania z pomocą przyszły mi "znajome" lakownice z powalonej wierzby na pobliskim mokradle.
Radość tym większa, że niemal wszystkie porasta Acremonium lindtneri, a niektóre również teleomorfa - Hypomyces chrysostomus.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2016 « starsze wątki (do 11 września 2016) «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji