ta strona być może używa plików cookie, korzystając z niej zgadzasz się na użycie plików cookie — więcej informacji
nie mogę zdjagnozować chroby Oleandra, nie ma na żądny forum
Załóż konto | Edycja konta | Wyloguj się | Zaloguj się
Strona główna | Szukaj | Moderatorzy i Admin
Bio-forum.pl » Ogród » nie mogę zdjagnozować chroby Oleandra, nie ma na żądny forum
2017.08.17 14:31 #303872
Zmień/Popraw · Usuń
Anna Bublej Wawrzyniak (aniabw) na forum od sierpnia 2017, wypowiedź #1
Cześć, jestem tu nowa i jesli popełniam jakąś gafę zakładając nowy wątek to prosze mi wybaczyć:)
Od tego roku, tego sezonu letnego podjęłam się pielęgnacji oleandra zakupionego w centrum ogrodniczym. Oleander jest zaszczepiony na pieńku. Mam go mniej więcej od maja- czerwca. Do zeszłego piątku kwiat rósl przepięknie. Cały czas wypuszczał nowe liście i obrodził w kwiaty. niestey od jakichś 5-6 dni jego liście są zwiędłe, wyglądają tak jakby kwiat nie był podlany, są dużo mniej męsiste i tracą kolor.Brak widocznych szkodników. Każdego dnia widzę jak uchodzi życie z tego kwiata.Nie potrafię zdjagnozować co się z nim dzieje. Nigdzie nie znalazłam takiego przypadku. Jedyne co wiem, co może być przyczyną osłabienia to przelanie/przemokniecie. niecały tydzien temu, gdy nie było mnie w domu spadł straszny deszcz i zalał kwiata który nie mógł wyschnąć przez nastepne dwa dni. Od tego czasu odnosze wrażenie że on w ogole nie pije wody. Wczesniej krotko po podlaniu ziemia robiła się sucha, teraz cały czas jest mokra mimo że podlewam oszczędnie. Ktos polecł mi aby przesadzić kwiat do większej donicy, otrzepać starą ziemie, sprawdzić stan korzeni- tak zrobilam. Korzeń wyglądał na żywy ale sie nie znam, miał bardzo dużo drobnych niteczek, był gesty, mocno nabity bardzo mokrą ziemią. Brak widocznych szkodników. Przesadzony do nowej ziemi i wiekszej donicy niestety wciąz nie podnosi lisci. Może otrzepałam starą ziemie za mało i wciąż nie dociera do korzenia tlen? poradżcie cos prosze. Kwiat był naprawde piekny i strasznie mi go żal.Przesyłam zdjęcie korony kwiata i to jak wygląda korzen.

oleanderoleander korona
2017.08.17 15:57 #303878
Zmień/Popraw · Usuń
Anna Bublej Wawrzyniak (aniabw) na forum od sierpnia 2017, wypowiedź #3
O ile ktokolwiek odpowie- to możecie mnie za to potępić, ale przyszedł mi do głowy pomysł aby umyc korzeń z ziemi i tych nowych malutkich korzoneczków których są miliardy. Oczyściłam korzeń który był strasznie mocno nabity i raczej nie mógł w takich warunkach normalnie żyć. Myslicie że przezyje ten zabieg? w nowej ziemi zdrobię drenaż na spodzie donicy. Jaka jest Wasza opinia?
2017.08.23 10:12 #304226
Zmień/Popraw · Usuń
Piotr Grzegorzek (piotr_grzegorzek) na forum od września 2006, wypowiedź #15335
O ile nie był to atak mikrogrzybów na korzenie, na przykład fuzariozy, ale tego nie da się zdalnie potwierdzić, roślina ma znacznie większą szansę na przeżycie. Jest to dla niej życiowa szansa.

Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?
Wypowiedź:
Użytkownik: Jak wysłać wypowiedź:
Wysyłanie wypowiedzi w tym dziale wymaga założenia konta.
Maksymalna dopuszczalna waga obrazka to ok. 150kb a jego szerokość to max. 800 pikseli.
Hasło:
Opcje: Włącz kody HTML w wypowiedzi
Automatycznie aktywuj adresy WWW (URL) w wypowiedzi
Akcja: