W ostatnim odcinku tego serialu przechodzimy na drugą stronę linii kolejowej. Oto spojrzenie na torowisko.
Pierwsza roślina zielna to orlica pospolita - Pteridium aquilinum.
Młoda choinka to cis pospolity - Taxus baccata.
Kolejne drzewo to dąb szypułkowy - Quercus robur.
Nieco dalej mamy martwe drewno brzozy brodawkowatej i bardzo zejściowego hubiaka pospolitego - Fomes fomentarius.
Oto płat jeżyny Bellardiego - Rubus pedemontanus z domieszką orlicy pospolitej - Pteridium aquilinum.
Oto kolejne martwe drewno brzozy brodawkowatej - Betula pendula i kolejny młody owocnik hubiaka pospolitego - Fomes fomentarius.
Kolejny grzyb to lejkówka buławotrzonowa - Clitocybe clavipes.
W tym przypadku mam kłopot, bo nie sprawdziłem spodniej strony owocników. Niewykluczony Trametes ochracea. Substrat to topola.
W lesie sporadycznie pojawiają się drzewiaste cisy pospolite - Taxus baccata.
Widać światełko w zielonym tunelu. Z boku rozkłada się różanecznik fioletowy - Rhododendron catawbiense.
Okazałe drzewa to buki pospolite - Fagus sylvatica.
Towarzyszy im ostrokrzew kolczasty - Ilex aquifolim.
Oto kolejny płat lasu z rozpostartym różanecznikiem fioletowym - Rhododendron catawbiense.
Oto dąb szypułkowy - Quercus robur z omszałym pniem.
Czas na rośliny zielne. Oto pokrzywa zwyczajna - Urtica dioica.
Wracamy do dendroflory. Oto leszczyna - Corylus avellana.
Oto kolejny dąb szypułkowy - Quercus robur.
Tutaj po lewej stronie rośnie dąb szypułkowy - Quercus robur a po prawej buk pospolity - Fagus sylvatica.
Kończąc zerkam na płat orlicy pospolitej - Pteridium aquilinum.
Za mostkiem znajduje się mniejszy las. Jest on łączony z tym, który teraz przeszliśmy ale ja wstawiłem go na mapy Google jako The forest at Cantley Park.